Z okna zahlédl psa v příšerném stavu: „Byl kost a kůže. Nemohl jsem to nechat jen tak.“

Tento muž je opravdový hrdina. Z okna své pracovny viděl psa v příšerném stavu. Ihned věděl, že tohle nemůže nechat jen tak, a psa zachránil.

Pes v lese i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Muž jménem Bill seděl u počítače ve své pracovně, když za oknem najednou zahlédl pobíhajícího psa v zuboženém stavu. Naprosto ho to zděsilo a usmyslel si, že tohle nemůže nechat být. Miloval zvířata a rozhodl se, že tohoto psa zachrání. Na pomoc vyrazil záchranný tým a vše nakonec dopadlo dobře.

Mysleli si, že jde o lesní zvíře

Jelikož Bill zahlédl toulavého psa v nízkém lesním porostu, nebyl si nejdříve jistý, jaké zvíře vlastně vidí. Zeptal se na to proto své manželky. „Seděl jsem sám u svého počítače a zavolal na Kristu, ať se přijde na něco podívat. Ona hned řekla, že to určitě není jelen, že určitě vidí psa,“ vyprávěl Bill. Jenže pes mezitím zaběhl mezi křoví, a tak musel pár zavolat na pomoc tým ze záchranné stanice pro živočichy.

Byli mu nablízku

Skupina lidí s pomocí Billa a Kristy hledala v okolním lese, až konečně zahlédla hlavu toulavého psa. Byl v tak příšerném stavu, že musel být ihned převezen na veterinární kliniku. Krista ve videu na YouTube dále popisuje, jak hrozně se s jejím manželem Billem cítili. Celou dobu byli psovi na blízku a snažili se ho uklidnit, protože se v neznámém prostředí cítil rozrušeně.

Rozhodli se pro adopci

„Ihned jsem se do něj zamilovala. Ležel tam, vyhublý a zesláblý, ale pak se na mě podíval svýma očima a já věděla, že mi věří,“ popisovala dojatá Krista. Psa nakonec pojmenovali Billy, a vyhlásili sbírku na jeho záchranu, protože potřebná péče byla velmi drahá a oni si ji nemohli dovolit zaplatit. Jakmile se začal uzdravovat, měl pár jasno. Billyho si vezmou domů.

Dostal novou šanci

Starat se o psa v takto špatném zdravotním stavu nebylo snadné, Krista s ním například musela denně cvičit podle instrukcí veterináře. Nakonec se spřátelil i se svými psími bratry, Remingtonem a Dieselem, a tak si všichni mohli hrát spolu na zahradě. Bill dojatě ukončil jejich vyprávění s tím, že jejich nový psí parťák je každé ráno budí a je vidět jak moc je rád, že dostal novou šanci na život.

Co byste dělali na místě tohoto muže?

Zdroj: TheDodo
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články