Vyděšenou ženu pronásledoval neznámý muž. Jakmile doběhla do bezpečí svého domu, zjistila, že jí jenom chtěl vrátit peníze

Mladík si všiml, jak se zloději snažili ukrást ženě peněženku. Podařilo se mu ji sebrat a běžel ji vrátit majitelce. Jenže ta před ním prchla, protože jí naháněl strach.

i Zdroj fotografie: Santeri Viinamäki/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Okamžiky hrůzy zažila mladá žena Marcia, kterou po ulici honil neznámý mladík v čepici, jehož vzezření mohlo působit přinejmenším nedůvěryhodně. Dokud s děsivým křikem nedoběhla do svého domu, kde se konečně mohla schovat, měla pocit, že jí hrozí nebezpečí. Video zachycující dramatické okamžiky, zveřejnil na sociální síti TikTok uživatel Kenyon Wellington.

Podivný mladík křičel přes zavřené dveře

Později se ale ukázalo, že nic není takové, jak se to na první pohled může jevit. I když žena zabouchla domnělému útočníkovi dveře před nosem, nehodlal se jen tak vzdát. Zůstal stát na zápraží a vyzýval ženu, aby mu dveře otevřela. „Neotevřu, odejděte!“ křičela vystresovaná žena na videu, které zhlédly tisíce lidí. Pak ale nastal zajímavý zvrat.

V divadle se našla peněženka, která se ztratila před 71 lety. Ještě větší překvapení ale bylo, komu patřila

Mladík, který se později představil jako Samuel, přes zavřené vchodové dveře ženě začal vysvětlovat, proč ji vlastně po ulicích naháněl. Řekl, že není špatný člověk, který by jí chtěl ublížit, takže se ho nemusí obávat. Ba právě naopak. „Otevřete dveře. Něco pro vás mám. Mám vaši peněženku. Upustila jste ji a já ji sebral. Je to vaše peněženka, že?“ vysvětloval mladík. Na ženu to zapůsobilo a otevřela dveře.

Snažil se vrátit peněženku majitelce

Poprvé stanula tváří v tvář muži, z něhož měla ještě před pár minutami strach. Peněženka, kterou jí Samuel přinesl, byla opravdu její. „Viděl jsem, jak vám ji ukradli. V nestřeženém okamžiku jsem ji sebral a spěchal za vámi. Jenže když jsem vás sledoval, bála jste se a začala přede mnou utíkat. Ale jen jsem se vám snažil vrátit vaši peněženku, protože vím, jaké to je, když vás někdo okrade,“ překvapil ženu mladík.

@kinyawn She ran away, but he was just trying to help #fyp ♬ original sound – Kenyon Wellington

Nakonec je ve videu, které se stalo hitem internetu, vidět, jak se mladík omluvil za to, že Marciu vyděsil. Zaskočená žena se mu omluvila, že přehnaně reagovala. Pod videem se objevily tisíce reakcí. Proč mu nedala alespoň nějaké drobné?“ ptal se jeden z diskutujících. „Kdyby za ní neutíkal a zakřičel, co jejího má u sebe, tak by to tak nebylo,“ uvedl jiný. Další se pak pozastavili nad tím, že zřejmě jde o nahranou scénku.

Nenoste všechny peníze pohromadě

Incident se odehrál před vánočními svátky, kdy by lidé podle policie měli být při nákupech obezřetnější. Žně totiž mají kapsáři. „Pachatelé kapesních krádeží využívají přeplněných prostranství, tržišť, supermarketů a dopravních prostředků pro své obohacování. Nepozorovaně v nepřehledných tlačenicích okrádají lidi,“ varuje policie na svém webu s tím, že je dobré nemít všechny peníze v peněžence a rozhodně v ní nenosit i osobní doklady.

Jak byste reagovali v podobné situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články