V divadle se našla peněženka, která se ztratila před 71 lety. Ještě větší překvapení ale bylo, komu patřila

Dopátrat se jejího majitele nebylo tak těžké, jak by se zprvu mohlo zdát. Odhalila životní příběh jejího tehdy náctiletého majitele.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Staré divadlo skrývalo větší poklady, než kdokoliv očekával. Dokonce nemá ani samostatnou budovu. Nachází se ve vedlejší ulici v řadě obchodů a dalších míst nabízejících služby. Jelikož už neodpovídalo standardům moderní techniky a vybavení, majitel se rozhodl pro rozsáhlou rekonstrukci. Divadlo získalo hlavně nadčasový sál, který obdržel nové podlahové krytí.

Z hnědé kůže

Díky rekonstrukci a dalším opravám na objektu byla nalezena již zmíněná peněženka. Konkrétním nálezcem je zaměstnanec Larry. Jednoho pozdního odpoledne procházel prostory divadla a všiml si podivné hnědé skvrny pod novými dřevěnými trámy. Ten pohled ho vyděsil. Zprvu si myslel, že jde o nějakou plíseň. Ta by zpozdila znovuotevření objektu.

Jelikož už ostatním pracovníkům skončila směna, nacházel se v divadle sám. Své kroky nemohl s nikým zkonzultovat. Ke svému překvapení po hmatu zjistil, že jde o nějaký předmět. Vzal si ho k sobě domů, jelikož jej zaujal. Až pod lampičkou zjistil, že jde o velmi starou peněženku. Konkrétně hnědou a koženou. Kůže však byla po takové době již popraskaná a poměrně vyschlá.

Ztratil ji v 15 letech

Papírové útržky v ní mu ukázaly majitele. Našel například fotky pasového formátu, telefonní čísla a identifikační kartičky. Co víc, našel také potravinové lístky. Podle toho určil, z jakého období asi peněženka pochází. Musela být z druhé světové války. Z identifikační kartičky si opsal první jméno, které našel, a začal pátrat. Kontaktoval muže jménem Clare McIntosh.

Clare ztratil svou peněženku, když mu bylo pouhých patnáct let. Dnes má osmdesát jedna let. Po telefonátu nemohl uvěřit, že byla po tak dlouhé době nalezena. Sešel se s Lennym. Při prohlížení obsahu peněženky mu také z části povykládal svůj příběh a zavzpomínal na dobu, kdy ke ztrátě došlo. Zaměstnanec divadla bude na tento nález ještě dlouho vzpomínat.

Co byste s peněženkou dělali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články