Petr: Ráno na nás zvonil bezdomovec a dal nám celoživotní lekci. Myslel jsem, že se to stává jen ve filmech

O půl čtvrté ráno na ně zazvonil bezdomovec. O několik chvil později vystřídal negativní myšlenky úžas nad lidskou ochotou a dobrem.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Byla středa velmi brzy ráno. Petr odhaduje, že mohlo být okolo půl čtvrté. S manželkou vstávají každý den až okolo šesté hodiny, takže byli poměrně nepříjemně překvapeni, když je probudil drnčivý zvuk. Potřebovali chvilku na vzpamatování a odhalení toho, co otravný zvuk vydává. Ukázalo se, že nejde o jejich obvyklý budík, ale zvonek u domovních dveří.

Šlo o bezdomovce

Petr neměl jinou možnost než vstát z postele a jít zjistit, kdo je tak brzo shání. Z domovního telefonu se dozvěděl, že mluví s mužem jménem Zbyněk. Zbyněk mu sdělil, že našel před domem peněženku. Petra ve spěchu nenapadlo zjišťovat, o čí peněženku jde, tak se oblékl a vyšel před dům. Hned na první pohled mu bylo jasné, že Zbyněk není běžný občan jejich města.

Uvědomil si, že jde o bezdomovce. Nejprve dal na první dojem a hlavou se mu začaly honit negativní myšlenky. Lidi jako Zbyněk měl spojené s alkoholismem a užíváním dalších omamných látek. Muž mu však předal peněženku i s vysvětlením. Jako obvykle brzy ráno před vyvážením popelnic procházel jejich obsah. V tom však narazil na již tolikrát zmíněnou peněženku.

Jídlo a oblečení

Netušil, komu patří. A tak zazvonil na první zvonek nejbližšího panelového domu, aby našel jejího majitele. Podle kartičky v peněžence poznal Petr, že patří jejich sousedce. Shodou okolností mu den předem sdělila, že byla v autobuse okradena, ale přišla na to, až když se vrátila domů s prázdnou kabelkou. Zloděj peněženku pravděpodobně někde pohodil.

iZdroj fotografie: iStock

Další osoba ji musela vzít a vyhodit do odpadu. Bohužel v ní již nebyly peníze. Naštěstí však obsahovala všechny důležité doklady a platební kartu. Sousedi měli z nálezu obrovskou radost. Zbyňkovi se odvděčili štědrým finančním příspěvkem na jídlo a oblečení. Ten jim ještě mezi řečí sdělil, že jde už o pátou peněženku, kterou takto našel a vrátil jeho majiteli.

Jak byste reagovali na sousedčině místě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti