Vnuk Bohdalové nechtěl vyrůstat ve stínu slavné maminky a babičky. Je rád, že je díky příjmení tak trochu v anonymitě

Nejstarší vnuk ikony českého filmu Jiřiny Bohdalové nebýval nadšený z toho, že je středem pozornosti díky tomu, z jaké rodiny pochází. Lidé se na něj dívali jinak.

Jiřina Bohdalová a vnuk Marek Ciccotti i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Legendární herečka Jiřina Bohdalová ještě začátkem roku bojovala se zdravotními problémy. Zdá se, že ty už jsou ale zažehnány, takže mohla v květnu se svými nejbližšími radostně oslavit úctyhodné 92. narozeniny. Mezi gratulanty nesměla chybět dcera herečky Simona Stašová (68) se synem Markem Ciccottim (37), který často dělal svojí babičce garde při nejrůznějších společenských akcích. Vyrůstat ve stínu slavných žen jistě mělo své kouzlo, ale někdy to nemusela být procházka růžovou zahradou.

Na základní škole se styděl

Starší vnuk ikony české kinematografie si díky svému příjmení užívá jisté anonymity, i když se coby scenárista pohybuje v podobné branži. „To italské příjmení mi dává dobrou kamufláž,“ řekl Ciccoti před časem Extra. Když byl mladší, na svém rodinném původu neshledával nic zvláštního. Jenže být synem skvělé herečky, a navíc vnukem populární Bohdalky není jen tak. „Tak normální to není. Na začátku si to neuvědomujete, ale lidé se k vám chovají jinak a jinak se na vás i dívají,“ dodal.

Nerad se stával středem pozornosti, protože je synem slavné herečky a vnukem ještě slavnější babičky. „Na základní škole jsem se za to i styděl. Kdyby to byl otec, který je slavný a úspěšný, to je něco jiného, než když je to babička a maminka,“ s odstupem času pobaveně komentuje svůj postoj. Ale později ho rebelování přešlo, a dokonce začal dobrovolně a s nadšením doprovázet babičku na společenských akcích, protože ho těšilo vidět, že jí to dělá radost.

Babička je vtipná i rázná

Přesto je ale raději, když o jeho rodinných kořenech lidé nemají tušení. Dává mu to víc prostoru být sám sebou. „Bohdalová, to je přece jen moc velké jméno, není to jen tak nějaká celebrita, je to ten top a ten dopad je veliký, ale já jsem vždy radši sám za sebe než za slavného vnoučka,“ vysvětluje Ciccotti. Když pak lidé zjistí, kdo je jeho babička, zvídavým otázkám se nevyhne. A některé ho dokáží pořádně pobavit.

Jiřina Bohdalová s dcerou Simonou Stašovou a vnukem Markem iZdroj fotografie: Nextfoto

Upřímně ho třeba rozesmálo, když zaslechl, že se jeho rázné dvaadevadesátileté babičky lidé v showbyznysu bojí. „Je pravda, že je vtipná, rázná a má různé protiřečící si vlastnosti, ano, taková je i v soukromí. Nehraje na vás nic, když s ní mluvíte. Babička je milující, ale zároveň vám řekne, co si myslí, a nezaobalí to do ničeho,“ odhalil Ciccotti serveru, jaká je ikonická herečka v soukromí. S rodinnými příslušníky prý jeho babička mluví ještě víc na rovinu než s ostatními.

Hereckou kariéru neplánuje

Hvězdná kariéra na prknech, která znamenají svět, ho ale nečeká. Herectví si už totiž Ciccotti vyzkoušel, ale jít ve stopách babičky a maminky nechce. Pracuje jako televizní scenárista a rád by i režíroval. Herectví jsem zkusil, ale nemám to v sobě. Sice by to šlo, ale ony jsou obě dvě magické a já bych byl proti nim jen křoví. To psaní mi jde určitě víc,“ prohlásil absolvent oboru režie a scenáristika.

Co si myslíte o tom, že se vnuk styděl za rodinu?

Zdroj: Extra
Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články