Miminko vložil do igelitky, a zachránil mu tak život: Nikdo nevěřil, že by půlkilové miminko mohlo přežít do dalšího dne

Lékař navrhl umístit předčasně narozenou holčičku do igelitové tašky. Jeho nápad jí zachránil život.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každá těhotná žena by na sebe měla dávat velký pozor, jelikož se kdykoli může stát něco, na co nebude připravená. Mnoho těhotenství končí nešťastně, přestože se často nezjistí příčina. Když ale nastanou jakékoli komplikace, snaží se lékaři dělat vše pro to, aby matku i dítě zachránili. Ovšem nápad, se kterým přišel jeden z doktorů v britské nemocnici, by se na první pohled mohl zdát nemyslitelný.

Narodila se o tři měsíce dříve

Když Sharon zjistila, že je těhotná, byla velmi šťastná. S manželem se již delší dobu snažili o miminko, a tak ji tato zpráva velmi potěšila. Začala nakupovat výbavičku a s manželem přemýšleli nad možnými jmény. V průběhu těhotenství však nastaly komplikace. Jak web AbcNews blíže specifikuje, přestala ženě správně fungovat pupeční šňůra a placenta, a tak miminko nebylo vyživováno. Kdyby zůstalo v děloze ještě o něco déle, nepřežilo by.

A tak ve 28. týdnu těhotenství přišla na svět malá holčička vážící jen půl kilogramu. Lékaři jí nedávali mnoho šancí na přežití, ale snažili se ji za každou cenu zachránit. Sharon nemohla dělat nic, jen čekat a doufat, že vše dobře dopadne. Web PlymouthHerald uvádí, že dlouhých 18 dní se nemohla své dcerky ani dotknout, aby ji neohrozila na životě. Dívenka bojovala ze všech sil o přežití, ale stále jí, jak to u předčasně narozených dětí bývá, kolísala teplota těla. Byla velmi nízká.

Miminko zabalili do igelitové tašky

Jednoho z lékařů tedy napadlo vložit dítě do igelitové tašky, která by udržovala teplo lépe než deka. Přestože se to mohlo zdát jako hloupost, zkusili to. Malou holčičku zabalili do pytlíku s logem Tesco, čímž jí, jak se později ukázalo, zachránili život. Dívenka se začala zotavovat a díky tomu si ji mohla maminka po dlouhém čekání konečně pochovat v náručí.

Brečící miminko iZdroj fotografie: Depositphotos
Brečící miminko

Nyní je již dívka zdravá, a přestože je o dost menší než její vrstevníci, naplno si užívá života a objevuje svět. Prokázala neuvěřitelnou sílu a chuť bojovat za svůj život, což z ní dělá velmi silného a odhodlaného člověka. Svůj boj nevzdalo ani předčasně narozené miminko, které svou výhru nad smrtí oslavilo sladkým úsměv, jejž jsme vám na DámskémDeníku již dříve ukazovali.

Co si myslíte o doktorově nápadu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články