Proč Vlastimil Harapes (†77) nenáviděl Květu Fialovou: Veřejnost se konečně dozví celou pravdu

Zdánlivě nevinná slovní přestřelka při společném účinkování v populární show o vaření přerostla v mnohaletou averzi, kterou ani smrt herečky neodvála.

Vlastimil Harapes i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Nedávno zesnulý tanečník Vlastimil Harapes (†77) rád chodil do společnosti a nezkazil žádnou zábavu. Byl prý velmi přátelský a vřelý. Málokdo by tipoval, že by se našel někdo, kdo by si ho dokázal znepřátelit. Přesto se to ale stalo. Legendární baletní mistr nemohl přijít na jméno herečce Květě Fialové (†88). Zazlíval jí, co o něm prohlásila během natáčení populárního pořadu VIP Prostřeno! před dvanácti lety.

Rýpanec herečky byl přes čáru

Herečka ho podle webu Extra tehdy označila za homosexuála, což Harapes vnímal jako obrovskou zradu a potupu. I když při samotném natáčení pořadu nepůsobila jejich slovní přestřelka až tak závažně. Fialová tehdy pozvala spolustolovníky na podzimní projížďku lodí. Baletní mistr řekl, že je chladno. „On je dost teplej…“ řekla herečka a přitulila se k němu. „Potvoro jedna!“ opáčil Harapes.

Zdánlivě drobný rýpanec však časem přerostl v obrovskou nenávist. Pohledný baletní mistr neměl zájem na tom, aby se někdo začal zajímat o to, s kým skutečně žije. Od té doby se Fialové vyhýbal a jeho vztek časem neslábl. Bylo zřejmé, že její hláška pro něj byla prostě přes čáru. „Květa má štěstí, že není mužskej, protože ty řeči, co ona má, to už by ji někdo zmlátil, že by se nepoznala!“ řekl před pár lety Blesku.

Své soukromí si baletní mistr střežil

O svém soukromí charismatický baletní mistr téměř nehovořil. Byl dvakrát ženatý. Před legendární zpěvačkou Hanou Zagorovou byla jeho první ženou hvězda seriálu Návštěvníci Elena Strupková. Byli prý spíš kamarádi a spojovalo je to, že oba měli opačnou orientaci, píše server. Pravda se poodhalila až po jeho nečekané smrti letos v květnu.

Harapes vlastnil dům v lukrativní lokalitě v malostranské Thunovské ulici napůl s básníkem a dramatikem Josefem Topolem (†80), s nímž ho pojil dlouholetý vztah. V domě žili společně. „Pro mě to bylo tajemství a pořád to pro mě tajemství trochu je. Když si otevřeš Wikipedii, tak tam opravdu stojí, že životním partnerem Vlastimila Harapese byl básník a dramatik Josef Topol, proti tomu nemůžu nic namítat, asi to tak bylo,“ svěřil se webu Echo24 básníkův syn Jáchym Topol.

Co si myslíte o sváru mezi tanečníkem a herečkou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články