Vlastimil Harapes (†77) měl obrovské tajemství. Na povrch nyní vyplavaly informace, které se veřejnost neměla nikdy dozvědět

Smutná zpráva o nečekaném skonu baletního mistra přišla jako blesk z čistého nebe. O své vážné nemoci, která se mu stala osudnou, prý dlouho nevěděl.

Vlastimil Harapes i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Zesnulý tanečník, choreograf a herec Vlastimil Harapes (†77), který v polovině května podlehl rakovině plic, po sobě zanechal velké jmění. Přestože o své nemoci prý dlouho nevěděl, stihl se předem rozhodnout, jak se má s jeho majetkem naložit, až zemře. Sepsal totiž závěť, která odhaluje to, co legendární baletní mistr celý svůj život před veřejností skrýval.

Vlastnil půlku domu na exkluzivní adrese

Odchod někdejšího dlouholetého sólisty baletu první české scény na věčnost zaskočil celé Česko. Byl totiž nečekaný a velmi rychlý. Týden před smrtí Harapes upadl před svým domem na Malé Straně a poranil se. Sanita ho odvezla do motolské nemocnice, kde mu kvůli kašli a špatnému dýchání udělali rentgen plic, uvedl deník Blesk. Ukázalo se, že má nádor, a následná vyšetření odhalila i metastázy v dalších orgánech.

Operní pěvec Štefan Margita

Vlastimil Harapes, bývalý manžel Hanky Zagorové, zkritizoval Štefana Margitu. Jeho chování je prý trapné

O tom, že trpí vážnou nemocí, neměl prý charismatický umělec dlouhou dobu ani tušení. Přesto sepsal závěť, která určuje, komu připadne jeho majetek. Nejde totiž o zanedbatelné jmění. Harapes vlastnil dům v lukrativní lokalitě v malostranské Thunovské ulici napůl s básníkem a dramatikem Josefem Topolem (†80), se kterým ho pojil dlouholetý vztah. Měl také chalupu pod hradem Krakovec.

Chalupu pod hradem odkázal neteřím

O tom, jaký majetek pohledný baletní mistr měl, se veřejnost dozvěděla poprvé. „Vlastík mi řekl, že vše zařídil,“ cituje web TN sousedku zesnulého umělce malířku Zdeňku Holejšovskou. „Už dávno se rozhodl, že chalupu pod hradem Krakovec odkáže svým dvěma neteřím. A půl domu na Malé Straně chtěl vrátit do rodiny Topolů. Konkrétně Jáchymovi,“ dodala Holejšovská.

iZdroj fotografie: Nextfoto

Chomutovský rodák tančil na celé řadě světových baletních scén. Na filmovém plátně si zase zahrál ve spoustě snímků, jako je Markéta Lazarová, Jak vytrhnout velrybě stoličku, Panna a netvor, Operace mé dcery nebo Bolero. Přestože byl dvakrát ženatý, děti neměl. Jeho první manželkou byla herečka a režisérka Elena Strupková a druhou pak zpěvačka Hana Zagorová, připomíná web Novinky.

Co říkáte na majetek baletního mistra?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články