Žena popsala otřesné chování řidiče MHD: „Nešly nám otevřít dveře. Místo aby nám pomohl, tak prostě ujel“

Jelikož jim nešly otevřít dveře vlaku, nedostali se do něj. Ten ujel, a cestující tak zůstali stát na nástupišti.

i Zdroj fotografie: Česká televize
                   

Kdyby se k sobě lidé chovali slušně a s respektem, bylo by na světě rozhodně lépe a šťastněji. Bohužel se často stává, že někteří dělají druhým ze života peklo, a to třeba i neúmyslně. Zda řidič vlaku, který odjel, přičemž za sebou na nástupišti zanechal rodinu s malým dítětem, o svém činu věděl, či nikoli, zatím není jasné. Pokud ovšem ujel úmyslně, měl by za to být řádně potrestán.

Z výletu se stala jedna velká katastrofa

Polská rodina plánovala svou první společnou dovolenou již delší dobu. Domluvili se s přáteli, že se potkají ve vlaku a společně stráví příjemné chvíle v oblíbené destinaci Zakopané, jak popisuje jejich plány i polský web Fakt. A tak se žena s manželem a rok a půl starým synkem sbalili a vydali se na cestu. Pro přepravu si zvolili vlak, a přestože byla trasa komplikovanější, doufali, že vše proběhne hladce. To se ale bohužel spletli.

Když čekali na nástupišti ve stanici, kde si také zakoupili jízdenky, s nadšením vyhlíželi vlak. Přáli si, aby přijel včas, jelikož měli přestupovat, a pokud by jim další spoj ujel, způsobilo by jim to komplikace. Za chvíli se dopravního prostředku dočkali. Vlak zastavil a žena stiskla tlačítko pro otevírání dveří, nic se však nestalo. V tu chvíli se rychlík rozjel, a než se rodina stačila vzpamatovat, byl fuč.

Řidič sprostě ujel

Jelikož bylo jejich kupé ihned za lokomotivou, je téměř nemožné, že by si jich strojvedoucí či průvodčí nevšimli, takže se zachovali velmi nevhodně. Nenabídli cestujícím pomoc, naopak bez skrupulí ujeli. Rodina tedy musela rychle jednat. Na nádražní pokladně si vyžádali razítko s potvrzením, že jim vlak kvůli neotevření dveří ujel. Museli počkat na další spoj, ovšem vlak v přestupní stanici již nestihli. Po několika hodinách se sice do cílové destinace dostali, ovšem stálo je to mnoho úsilí a nervů.

vlak iZdroj fotografie: Depositphotos

Kdyby rodině poslední vlak v týž den ujel, měli by dle webu Peníze nárok na proplacení ubytování nebo taxíku. Kvůli otřesnému zážitku podali znechucení cestující stížnost, která by měla být nyní v šetření. Nechali se slyšet, že si příště pro přepravu raději zvolí jiný dopravní prostředek.

Bohužel ale tato rodina není jediná, která má s řidiči MHD špatnou zkušenost. Příběh paní Heleny, k níž se šofér autobusu zachoval opravdu hrozně, jsme již na DámskémDeníku popisovali.

Jak byste se v takové situaci zachovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články