Vláďa se od 8 let stará o svou ochrnutou maminku. Otec je nechal na holičkách, chlapec se ale nevzdává

V 8 letech mu ochrnula maminka a otec zemřel při požáru. Mladý chlapec zůstal na všechno sám, ale nevzdal se.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bylo mu teprve 8 let, když se musel postarat nejen sám o sebe, ale i o domácnost a navrch ještě o svou ochrnutou maminku. Příběh mladého chlapce obletěl svět a zasáhl mnoho lidí.

Otec byl závislý na alkoholu

Každé dítě by se mělo narodit do milující rodiny. I malý Vláďa si zpočátku mohl myslet, že bude mít ukázkové dětství a v jeho životě bude všechno v pořádku. Jenže nebylo. Několik let po narození syna jeho otec propadl alkoholu. K dítěti ani jeho matce se pod vlivem nechoval zrovna ukázkově, ba spíše naopak, informuje web Pokukaj.

Když je otec nechal na holičkách, protože závislost na alkoholu byla silnější než láska k rodině, usadila se maminka se synem Vláďou ve staré dřevěné chalupě. Neměli lehký život a vše se zhoršilo v momentě, kdy ženu zasáhla mrtvice. Po ní zůstala ochrnutá a závislá na svém malém synovi.

Chlapec zůstal na všechno sám

Bylo mu teprve osm let, když maminka zůstala upoutána na invalidní vozík a jeho otec nešťastně zahynul při požáru. Hrozilo, že malého Vláďu odvezou do sirotčince, ale odvážný chlapeček odmítl nechat maminku samotnou. Soused projevil neskutečnou dávku ochoty, když chlapce adoptoval, aby alespoň částečně vyřešil nějaké problémy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když bylo Vláďovi 16 let, jeho příběh se dostal do médií a okamžitě obletěl svět, píše web News Place. Všichni byli šokovaní, co všechno tehdy teprve osmiletý chlapec musel zvládnout. Vláďa se staral o domácnost, vařil, uklízel, topil a staral se o svou slabou maminku.

Našel si čas i sám na sebe

Mohlo by se zdát, že toho na jednoho chlapce bylo až příliš. Vláďa se ale nevzdal a navzdory svému pohnutému osudu si dokázal najít čas i sám na sebe. Začal se věnovat vzpírání, ve kterém dosáhl mnoha úspěchů. Trenér si jeho snahu, odhodlání a úsilí nemohl vynachválit.

Do života mu vstoupila i láska. Ve škole se seznámil s přítelkyní Nasťou a okamžitě se do sebe zamilovali. Nasťa mu dokonce nabídla pomoc v péči o jeho maminku. Ve dvou už se to táhlo mnohem lépe. Vláďa začal pracovat jako svářeč, postupně si finančně přilepšili a mohli se ze staré chalupy přestěhovat do lepšího bytu. Stále se stará o svou milující matku.

Co říkáte na Vláďovo odhodlání?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články