Zaznamenala si „nejkrásnější okamžik svého života“. To ale netušila, co chování miminka ve skutečnosti znamená

Na videu je zachycen jeden z nejkrásnějších okamžiků jejího života. Zároveň však obsahuje varovný signál.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho prvorodiček, ač se na příchod svého miminka pečlivě připravuje, netuší, jaké nástrahy, příhody a nemoci mohou na jejich děťátko čekat. Existuje totiž mnoho chorob, zdravotních komplikací a tělesných poruch, o kterých maminky nemají ani to sebemenší tušení. Mezi tyto maminky patří také žena, která na video zachytila velmi dojemný okamžik ze svého života.

Dojemné video zachycuje něco neobvyklého

Na YouTube se nedávno objevilo velmi dojemné video zachycující pevné a jedinečné pouto mezi matkou a dítětem. To samozřejmě dojalo mnoho internetových uživatelů, a nahrávka se tak okamžitě stala virální. Má již přes 5 milionů zhlédnutí a téměř 3000 komentářů, ve kterých lidé obdivují tento srdceryvný okamžik. Přestože je ale celá situace nesmírně dojemná, na videu lze vidět také varovný signál.

Na nahrávce je vidět matka, jež na hrudi svírá své právě narozené miminko. To po chvíli bez problému zvedne hlavičku, aby se tak mohlo podívat na matku. Mnoho lidí poukazuje na to, že novorozenec moc dobře ví, kdo je jeho maminka, a chce se na ni za každou cenu podívat. Jenže právě narozené dítě běžně nedokáže samo zvednout hlavu. Pokud se tak ale stane, může se jednat o vážný problém.

Zvednutá hlavička může značit vážný problém

V případě, že novorozenci nečiní problém takto zvednou hlavičku, je zde podezření na hypertonii, o které někteří rodiče ani netuší. Jak uvádí i web MiminkoPoradnaOnline, jedná se o zvýšené svalové napětí, tedy odpor, který klade sval proti svému natažení. V takovém případě bývají miminka neobvykle statná a pevná. Později ale mívají problém s udržením rovnováhy, což je často nutí chodit po špičkách.

Pokud tedy mají rodiče podezření na tento zdravotní problém, měli by okamžitě navštívit lékaře či přímo fyzioterapeuta, který dítě pečlivě prohlédne a zhodnotí jeho stav. Poté doporučí terapii a vhodná cvičení. Rozhodně by neměli tyto signály podcenit, aby nedošlo k mnohem vážnějším problémům a komplikacím. Ve finále se totiž může jednat o něco úplně jiného. Jako v případě chlapce, o němž se matka domnívala, že má jen záchvaty paniky, a o jehož příběhu jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Co si o novorozencově reakci myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články