Ve věku 78 let konečně dostudoval. S vysokoškolským titulem se běžel pochlubil své 98leté matce

Muži se podařilo vystudovat vysokou školu ve svých 78 letech. Dojemné video, na kterém se chlubí s diplomem své matce, sdílela jeho dcera na internetu.

starý muž v důchodu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vystudovat vysokou školu je pro mnoho lidí životním cílem. Je pro ně velkým úspěchem, když jsou na vybranou univerzitu přijati, proto se snaží o její dokončení. Některým z nich se to však nepodaří. Studium jim může zkomplikovat těžká životní situace, zdravotní problémy nebo třeba těhotenství a porod. Část lidí však v průběhu studia zjistí, že pro absolvování vysoké školy nemají dost sil, a tedy jsou nuceni jej ukončit. Někteří se k němu vrátí později, jiní už nikdy.

Splnil si svůj celoživotní sen

Svůj sen o vystudování univerzity si splnil Sebastião Roberto, jenž promoval ve svých osmasedmdesáti letech. Díky velmi emotivnímu videu, jež natočila a sdílela jeho dcera na sociálních sítích, se stal během chvíle virálním. Nyní má již přes 2 miliony shlédnutí. Na nahrávce je vidět právě vystudovaný vysokoškolák ihned po promoci, který běží za svou matkou Donou Geraldovou. Ještě předtím než vstoupí do jejího domu, utíká muž ulicí a plný emocí křičí: „Mami, absolvoval jsem! Tys tam nemohla přijít, tak jsem tady já.“

Sebastião, plný štěstí a sebevědomí, navštívil svou matku oblečen do róby, jež se nosí při promoci, s typickým kloboukem a diplomem v ruce. Jelikož je jeho matce úctyhodných osmadevadesát let, nemohla se kvůli tak vysokému věku synovy promoce zúčastnit. Její syn naprosto chápal, že matčino zdraví je poslední dobou stále křehčí. Proto se na ni nezlobil a první, co po udělení akademické hodnosti udělal, bylo to, že se jí doslova běžel pochlubit.

Matka na něj byla velmi hrdá

Dona Geralda mezitím čekala na svého syna, aby se s ním mohla vyfotit, a uchovat tak snímek jako vzpomínku na tento neuvěřitelný den. Těšila se, až jej uvidí v typickém promočním oblečení. Mezi úsměvy a slzami štěstí jej přivítala s otevřenou náručí. „Můj synu, vystudoval jsi. Je to tak krásné, jsem velmi dojatá,“ řekla mu. Díky takovémuto opravdovému štěstí je natočené video velmi emotivní.

Podle UNIS, univerzity, kde starší muž vystudoval, je Sebastião otcem profesora, jenž v této instituci vyučuje. Ten uvedl, že se jeho otec při zahájení studia velmi bál především toho, že to nezvládne. Ale všichni jeho rodinní příslušníci jej přesvědčovali o opaku a od začátku ho podporovali. I právě díky tomu se starému muži podařilo školu dokončit a splnit si tak svůj celoživotní sen. Největší radost však měl z toho, že se se svým úspěchem ještě stihl pochlubit své mamince, která pro něj moc znamená.

Co říkáte na studium VŠ v tak vysokém věku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články