Video: Pes ji vší silou obejmul a nechtěl ji pustit. Chtěl tak vyjádřit vděk za to, že ho zachránila

Pes projevil obrovský vděk své zachránkyni. Vší silou ji objal a nechtěl ji pustit. Video této situace dojalo svět.

Roztomilý hnědý pes i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Psi jsou opravdu neuvěřitelná zvířata. Své pocity dokáží vyjádřit mnohdy lépe než kdejaký člověk. Moc dobře si pamatují, kdo jim ubližoval, nebo naopak, která dobrá duše jim pomohla a zachránila je. K této osobě cítí jakési zvláštní pouto a obrovskou vděčnost za záchranu svého života. Video, jehož hlavním hrdinou je pejsek, který se nechtěl pustit své zachránkyně, dojal mnoho internetových uživatelů.

Zachránila opuštěného psa

Příběh opuštěného psa chytl za srdce mnoho lidí. U silnice jej vyčerpaného našla kolemjdoucí žena. Neváhala a pejska si vzala k sobě. Prošla s ním veškerá veterinární vyšetření, byla mu po boku v těch nejtěžších chvílích. Pečovala o něj s láskou, což způsobilo, že mezi nimi vzniklo opravdu silné citové pouto. Žena si však psa nemohla nechat, a tak se stala pouze jeho pěstounkou do doby, než si jej nějaká nová rodina adoptuje.

Aby tedy zvíře nemuselo do útulku, žena se ho ujala, a stala se tak jeho dočasnou pečovatelkou. Takovýmto pěstounem se může stát kdokoli. Jak vysvětluje web PesWeb, těchto služeb je využíváno především u starých, mladých a handicapovaných psů nebo také u těch, kteří jen potřebují znovu získat důvěru v lidi.

Pes ji objal a nechtěl ji pustit

Když ale přišel den, kdy si pejska měla odvést nová rodina, udělal něco, co jeho zachránkyně nečekala. Velmi silně objal její nohu a nechtěl se jí pustit. Vyjadřoval tak obrovský vděk za to, že jej zachránila a starala se o něj. Celá situace byla zachycena na video, které bylo později zveřejněno na TikToku. Nahrávka má již tisíce zhlédnutí a komentářů, ve kterých mnoho internetových uživatelů vyjadřuje své pocity. Někteří píšou, že by nebyli schopni psa opustit, museli by si jej nechat, další píší své zkušenosti.

@petsguardian dog’s unconditional love for their rescuers. #dog #pet #puppy #dogoftiktok #rescuedog #love ♬ original sound – Pet’s Guardian

Toto dojemné video ukazuje, jak silné city dokáže pes ke člověku chovat. Je opravdu nejlepším přítelem člověka. Lidé by si neměli tato zvířata pořizovat, aniž by si byli jisti, že o ně zvládnou pečovat. Je to totiž závazek na celý život, nikoli věc, kterou mohou po čase vyhodit. Bohužel mnoho lidí se psů zbavuje hrozným způsobem. O jedné takové zrůdě jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články