Video: Na procházku asi nikdy nezapomenou. Matku s dítětem překvapil medvěd, který jim přímo před očima snědl svačinu

Málokterou rodinu by napadlo, že se během obyčejného výletu s piknikem může dostat do pořádně nebezpečné šlamastyky. Důležité je zachovat klid, i když instinkt velí utéct.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rodinné výlety do přírody většinou končí hromadou úžasných zážitků a skvělých společných fotografií. Jedna čtyřčlenná rodina na svou výpravu ale bude hodně dlouho vzpomínat. Namísto pohodové procházky na čerstvém vzduchu spojené s piknikem se ocitla v nebezpečné a nervy drásající situaci. Vůně jídla, které si rodina v klidu dopřávala, zřejmě přilákala medvěda. Vyděšení výletníci se v nepříjemné situaci snažili zachovat chladnou mysl, seč jim síly stačily.

Rodinu na pikniku překvapil medvěd

V nepředstavitelně děsivé situaci se ocitli rodiče se dvěma dětmi na výletě v lese. Když si našli pěkné odpočinkové turistické místo s lavičkami a stolem, vybalili z piknikového koše svačinu a hodlali se posilnit na zbytek cesty. Pak ale přišel obrovský šok. Na stůl vyskočil divoký medvěd a začal se ládovat jejich jídlem. Zvíře se pohybovalo jen několik centimetrů od matky s mladším synem. Naštěstí však jevilo zájem o svačinu a stolovníci ho moc nezajímali.

Většina lidí by hrůzou absolutně ztuhla, nebo by se v panice dala na útěk. Rodiče ale udrželi nervy na uzdě a zachovali se překvapivě klidně a racionálně, což je vzhledem k situaci obdivuhodné. Navzdory tomu, že matka se synem i malá dcera stanuli doslova tváří v tvář divoké šelmě, nehnuli ani brvou. Otec rodiny stál také velmi blízko medvěda a natočil hrůzostrašný incident na video, které se stalo hitem na platformě TikTok.

Matka pevně tiskla syna a zakrývala mu oči

Ze záběrů nehybně sedící matky, která pevně objímá svého syna, tiskne ho k sobě a zakrývá mu oči, běhá mráz po zádech. Žena si ale zřejmě byla vědoma toho, že by vystrašený chlapec dramatický zážitek nemusel zvládnout. Medvěd se pohyboval jen několik centimetrů od jejich obličejů. Statečná matka ale nehnula ani brvou a jen očima neustále bedlivě počínání zvířete sledovala. Pouze ve chvíli, kdy se medvěd ocitl velmi blízko, mírným pohybem syna jemně odklonila.

@iamfredyp OMG 😳 #fredyp #fyp #foryoupage #foryou #viral #mom #momsoftiktok ♬ Yogi Bear – iamfredyp

Celý incident netrval příliš dlouho, ale pro rodinu to musela být věčnost. Jistě se jim honily hlavou obavy z toho, co bude následovat, až medvěd jídlo spořádá. Naštěstí ale o rodinu neprojevil zájem. Když všechno snědl, seskočil ze stolu a pomalu odešel. To, jak se rodina zachovala ve velmi nebezpečné situaci, je opravdu působivé. Přestože se zdá, že zvíře je na přítomnost lidí zřejmě zvyklé, kdyby se cítilo ohrožené nebo něčím vyprovokované, bez váhání by mohlo zaútočit.

Snažit se zvířeti utéct by byla chyba

Setkání s medvědem ve volné přírodě může být ochromujícím zážitkem. Je to houževnatý predátor, před kterým se nedá utéct, nedá se proti němu bránit a také není možné ho nějak zastrašit. Nejdůležitější je však v takové situaci zachovat klid, zůstat na místě a nedělat prudké pohyby, píše deník The Guardian s tím, že dát se na úprk není chytré. Jakmile totiž začnete utíkat, chováte se jako kořist. Jak DámskýDeník již dříve informoval, při výletech do oblastí, kde žijí medvědi, doporučují správci parků mít u sebe speciální sprej na medvědy.

Co říkáte na děsivý incident s medvědem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články