Šel do lesa na houby a narazil na něco neuvěřitelného. Toto se jen tak nevidí

Houbař narazil v lese na krásné a neuvěřitelné místo. Svůj objev natočil na video a sdílel na sociálních sítích, kde jeho příspěvek okomentovalo mnoho lidí.

houby v trávě i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Češi jsou národ houbařů. Rádi tyto plodiny sbírají, ať už proto, že jim chutnají, nebo jen pro zábavu a příjemně strávený čas v lese na čerstvém vzduchu. Pomalu končí sezóna grilování, plavání a opalování a již brzy se lesy v brzkých ranních hodinách zaplní příznivci ohýbání se nad zemí a hledání hub. Ne každý však musí čekat na správný čas, někteří již trhají vynikající exempláře.

Video jako z pohádky

Na internetu existuje obrovské množství stránek, blogů a profilů na sociálních sítích, které jsou zaměřené na houbaření. Zde se lidé chlubí svými úlovky, navzájem si radí a upozorňují na jedovaté houby. A právě jeden ze zapálených houbařů si vytvořil na TikToku profil, na kterém sdílí své houbařské umění. Ukazuje zde, jak tyto plodiny sbírá, na co si dát pozor a zmiňuje také zajímavé tipy.

Nedávno se pochlubil videem, na kterém je vidět, jak sbírá hřiby. Některé jejich klobouky mají velikost dlaně. A co víc, několik takových nádherných exemplářů se nachází jen pár kroků od sebe. Nejen pro houbaře je takovéto naleziště naprostou pohádkou. V tuto roční dobu však v České republice takovéto krásné a vzrostlé houby jen těžko najdete. Mohou se samozřejmě objevit ojedinělé případy, ale rozhodně ještě není ten správný čas na jejich hledání. Ten nastane až tak za měsíc.

Natočil jej v Dánsku

Nyní se však můžete s takovými exempláři setkat severněji. A právě na severu, přesněji v Dánsku, vzniklo toto video plné kouzelných hub. Jak je vidět, ty tam jsou velmi snadno k nalezení. Autor nahrávky v něm zachytil krásné místo v lese plné velkých hřibů, a není jich zde málo. Opravdu radost pohledět.

@grzybiara14_00 #mushrooms #grzyby #grzybobranie #grzybobranie2023 #mushroomhunter #boletusedulis #fyp #forest #dlaciebie #las #asmr #spacerpolesie ♬ dźwięk oryginalny – Grzybiara

Video vyvolalo mezi internetovými uživateli velkou vlnu emocí, ti pod příspěvkem zanechali spoustu komentářů. Někteří z nich samozřejmě poukazují na drobné chyby, jež sběratel udělal, ale většina se soustředila na vyjádření své žárlivosti a obdivu. Některé z nich jsou velmi zajímavé: „Páni, mám motýly v břiše,“ komentuje jeden ze sledujících. „Nejkrásnější výhled, slintám a závidím,“ připsal další.

Co říkáte na takový objev?

Zdroj: Grzybiara14
Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články