Nebýt dětské chůvičky, došlo by k tragédii. Miminku zbývaly poslední vteřiny života

Kdyby rodiče malého miminka nepoužívali dětskou video chůvičku, mohlo se jejich miminko udusit. Naštěstí včas zareagovali, a zabránili tak tragédii.

miminko v postýlce i Zdroj fotografie: iStock
                   

V dnešní době je velký trend používat kamery a dětské chůvičky, aby mohli lidé své děti kontrolovat při spánku. Přestože to některým může přijít jako zbytečná věc, rozhodně tomu tak není. Díky této vychytávce mají rodiče přehled o tom, jak jejich potomek spinká, zda je v pořádku a nehrozí mu nějaké nebezpečí. To nyní dokázala žena, která na sociálních sítích zveřejnila děsivé video.

Díky jejich rychlé reakci nedošlo k tragédii

Matka malého miminka sdílela na TikToku záznam z jejich video chůvičky. Chtěla tím upozornit na nebezpečí, které malým dětem hrozí, a jak důležité je toto zařízení doma mít. Jako každý večer uložila své děťátko do postýlky a položila vedle něj látkovou plenu, bez které se ani jeden z nich neobešel. Dala mu polibek na dobrou noc, zapnula kameru, aby měla o svém miminku přehled, a odešla za manželem do obývacího pokoje.

Odpočívala po náročném dni, když si najednou všimla, že je něco v nepořádku. Její velmi malé miminko si totiž hodilo na obličej látkovou plenu, která ležela vedle něj, ale už se mu nepodařilo ji sundat. Začalo tedy plakat a máchat ručičkama a kopat nožičkama. Bylo v tu chvíli takřka bezmocné. Naštěstí rodiče okamžitě zareagovali a doběhli do pokoje, aby mu z hlavy pokrývku sundali.

Pozor také na syndrom náhlého úmrtí

Člověk raději ani nechce domyslet, co by se stalo, kdyby bylo miminko bez dozoru, a tedy bez pomoci. Naštěstí rodiče používali video chůvičku, díky níž jej měli stále pod dohledem. V opačném případě by dítěti hrozila smrt udušením, protože nebylo schopné sundat si pokrývku z obličeje. Navíc je doporučeno spolu s video chůvičkou používat také monitor dechu kontrolující, zda miminko dýchá. V opačném případě začne okamžitě hlasitě pípat.

@safesleepabc This baby was saved in time. But not every baby is as lucky. Google ABCs of Safe Sleep. #sids #sidsawareness #pregnant #babysleep #itsbabytime #safety ♬ Lullabies – Yuna

Dětem do jednoho roku totiž hrozí syndrom náhlého úmrtí, což je obrovský strašák pro všechny rodiče. Přestože je dítě zdravé a nemá žádné vrozené nemoci, vady ani komplikace, může dojít k zástavě dechu, a tedy ke smrti. Je dokázáno, že existují faktory zvyšující riziko tohoto úmrtí. Patří mezi ně cigaretový kouř, přehřátí, spaní s rodiči nebo nízká porodní váha. Dále je třeba dávat pozor na to, aby rodiče nenechali v dosahu dítěte žádné předměty, jimiž by si miminka mohla přikrýt obličej, čímž by rapidně vzrostla možnost udušení.

Co si myslíte o používání dětských chůviček?

Zdroj: SafeSleepAbc
Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články