Vězni nacvičili zcela ojedinělou a netradiční taneční choreografii. Video již obletělo celý svět

Vězni, kteří jsou ve věznici umístěni za závažné zločiny, se snaží naučit se být součástí společnosti právě pomocí tance a společných choreografií se spoluvězni. Jak si vedou?
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vězni umístěni v jedné z filipínských věznic ve městě Cebu měli velmi vzácnou návštěvu. Navštívil je samotný Michael Jackson spolu s dalšími tanečníky, díky kterým zvládli nacvičit perfektní taneční choreografii. Nastoupili před zapnuté kamery a rozjeli skvělou show, která na internetových sítích obletěla celý svět. Všechny tanec velmi mile překvapil. Kdo by hádal, že budou vězni schopní tak skvělé společenské spolupráce? Pravdou je, že měli opravdu skvělé učitele, ale stojí za tím obrovské množství individuální i skupinové práce. Nacvičená taneční choreografie nemá za účel jen zahnat nudu a pobavit, její cíl je mnohem vyšší. Uhodnete ho?iZdroj fotografie: Pixabay

I ve vězení lze trávit čas efektivním způsobem

Nacvičená taneční choreografie

Nacvičit takovou taneční choreografii nebyl pro vězně žádný čajíček ani otázka pár hodin. Za tímto perfektním tancem stojí mnohem víc. Když se vězni rozhodli jít do sebe a opřít se do pořádně těžké taneční choreografie, rozhodli se tanci a přípravnému cvičení věnovat několik let před nacvičením taneční show. Aby byli schopní dojít takového výsledku, museli na sobě opravdu dřít. Stojí za tím několik let tvrdé práce a trénování všech pohybů, které se jim podařilo dovést do dokonalosti.

iZdroj fotografie: Pixabay

Muži ve vězení se rozhodli pro zajímavou choreografii

Kromě toho, že vězni ve věznici získali cíl a nový smysl života má nácvik taneční choreografie mnohem hlubší smysl. Díky spolupráci, kterou byli nuceni neustále rozvíjet, se učili fungovat ve společnosti. Měli možnost učit se a prohlubovat si znalosti společenských pravidel, která nám umožňují být součástí komunity. I k tomu jim tanečná lekce a kurzy byly přínosné.

Vězni se rozhodli jít do sebe a dohnat vše, co ve svém chování zanedbali. Učí se spolupracovat, vycházet s ostatními, dělat kompromisy, ale i vyměňovat si názory, vyvolávat hádky a uklidňovat je, ustupovat a vše řešit s klidem. Úkolem věznice je připravovat vězně na jejich vlastní život tak, aby ho celý jednou až je pustí byli schopní zvládat. A přesně o to se vězni pomocí tance snaží. 

Zdroj: Sony Pictures

137 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 675 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Celý život to děláte špatně. Jediná správná pravidla skladování a konzumace ovoce, aby vydrželo čerstvé
Události247.cz
Další rána pro premiéra Babiše. Hnutí ANO dál padá v průzkumech
JakZdravě.cz
8 obrovských změn, které se stanou s vaším tělem po konzumaci zázvoru
VědaŽivě.cz
První vesmírný hurikán, který byl detekovaný nad severním pólem, vědce ohromil