Na břeh se vyplavila 9metrová velryba. V jejím žaludku jako by se zrcadlila lhostejnost dnešní společnosti

Ekologové otevřeli žaludek mrtvé velryby, jež byla vyplavena na pláž. Uvnitř se nacházelo obrovské množství plastového odpadu, který byl nesprávně zklikvidován.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V jednom z národních parků Indonésie se vyplavila na břeh mrtvá devítimetrová velryba. Příčinu smrti zvířete se nepodařilo určit, protože jeho tělo již prošlo rozkladem. Po otevření velrybího žaludku z něj zaměstnanci národního parku vytáhli více než 9 kilogramů plastového odpadu. Naprosto šílené!

Plastové odpadky jsou zlo

Slyšíte to pravděpodobně ze všech stran – plast byste měli používat co nejméně a když už, tak ho správně vyhazovat. Hodně restaurací již například nenabízí plastová brčka, ale nahradily je papírovými. Stále se však najdou lidé, kteří plastové odpadky odhazují všude možně a příroda potom trpí. Možná si řeknete, že když vyhodíte jeden kelímek, nic se nestane, ale toto si může říct každý člověk.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nikdo zprvu netušil, z jakého důvodu velryba zemřela, ale jakmile otevřeli její žaludek, bylo to všem jasné. Tolik plastových odpadků na jednom místě jste asi ještě nikdy neviděli. Byly tam plastové kelímky, lahve, igelitové sáčky, a dokonce i gumové pantofle. Je dost možné, že takové množství plastu v žaludku způsobilo smrt nešťastného zvířete, které si plastové obaly spletlo s přirozenou potravou.

Je to velký problém

Velryby nejsou jediným mořským živočichem, který trpí tím, že se plastové odpadky dostanou do moře. Doplácejí na to také delfíni, žraloci a mnoho druhů mořských ryb a ptáků. Plastové obaly jsou problémem zejména v asijských zemích. Tam se totiž odpad z domácností vyhazuje přímo do vody a po nějaké době končí v žaludcích zvířat a ryb. Pokud máte silný žaludek, podívejte se na video, kde je ukázaný žaludek velryby.

Jakým způsobem třídíte odpad?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články