Ve zdi našli ukrytý kufr. Jeho obsah je natolik zaskočil, že se o něj museli podělit s ostatními

Manželé našli při rekonstrukci starý kufr, který obsahoval skutečný poklad. Byl tam ukrytý desítky let.

rekonstrukce i Zdroj fotografie: iStock
                   

Snad každý člověk by chtěl ve svém životě najít nějaký poklad. Některým se tento sen opravdu splní, přičemž se ale nemusí vždy jednat pouze o peníze. Mnozí naleznou cennosti a šperky nebo vzácnou věc, která má ve skutečnosti obrovskou hodnotu. Na co však při rekonstrukci domu narazil americký manželský pár, to se jen tak nevidí. Díky tomuto nálezu se z nich stali boháči.

Při rekonstrukci sklepa objevili zaprášený kufr

Manželé z Clevelandu koupili dům, který byl postaven někdy ve 40. letech 20. století. Nutně potřeboval rekonstrukci, ovšem noví majitelé neměli tolik peněz, aby se pustili do všeho najednou, a tak opravovali postupně. Několik let jim trvalo, než zrekonstruovali první a druhé patro. Když měli to nejdůležitější hotové, mohli se vrhnout na opravu sklepa, který byl velmi zanedbaný.

Pustili se tedy do renovace sklepních zdí, ve kterých objevili ukrytý malý zelený kufřík. Podle webu DailyMail byl lehký a velice zaprášený, což napovídalo, že ve své skrýši čekal desítky let. Manželé byli velmi zvědaví, co se asi uvnitř nachází, a doufali, že tam najdou nějaký poklad. Bylo jim ale jasné, že kvůli váze to rozhodně nebudou žádné zlaté cihly nebo mince. Rychle tedy kufr otevřeli.

Balíčky ukryté v kufru měly obrovskou hodnotu

Uvnitř ležely tři balíčky zabalené do voskového papíru ležící na starých zažloutlých novinách s datem 25. března 1951, což napovídalo přibližnému času uložení do kufru. První balíček obsahoval stoh dvacetidolarových bankovek, ve druhém byly desítky padesátidolarovek a poslední ukrýval štos stodolarovek. Manželé veškeré nalezené peníze spočítali a nemohli uvěřit tomu, že před nimi leží neuvěřitelných 23 000 dolarů, tedy v přepočtu více než půl milionu korun.

Některé bankovky měly vyšší hodnotu než jiné, takže se těmto manželům podařilo najít skutečný poklad. Jejich příběh byl zdokumentován a zveřejněn na YouTube. Jak šťastlivci později uvedli, finance použijí na splacení hypotéky. Nemohli však uvěřit, že právě jim se přihodilo něco tak úžasného.

Lidé, kteří se rozhodnou pořídit si starý dům, často při jeho rekonstrukci narazí na něco zvláštního a speciálního. Mnohým z nich se podaří nalézt opravdový poklad. Na DámskémDeníku jsme se zmiňovali o manželském páru, který při opravě podlahy objevil předměty nevyčíslitelné finanční i historické hodnoty.

Co byste s nalezenými penězi udělali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články