Kateřina Žbirková nedávno uspořádala dražbu, kde vybrala více než 400 000 Kč. Udala během ní také kytaru legendárního Miroslava.
Písně Miroslava Žbirky si do dnešních dnů získávají velkou oblibu a často se objevují také v rádiích. Je to nicméně už skoro čtyři roky, co legendární zpěvák a muzikant zemřel v důsledku vážného onemocnění a nechal za sebou kromě úžasného odkazu také vdovu Katku. Ta se nedávno rozhodla udělat dražbu, kde mimo jiné udala jeho kytaru.
Dražba, která pomůže ostatním
Redakce webu Dámský Deník zjistila, že dražba sbírky cenných věcí po Mekym probíhala ve spolupráci s nadačním fondem Vinohradské nemocnice. Zájemci si přitom během ní mohli zakoupit například podepsaný Chelsea dres Petra Čecha, plakát k filmu Vlny podepsaný tvůrci a právě také poslední kytaru oblíbeného zpěváka, kterou měl tolik rád.
„Je to Mekyho poslední kytara. Složil na ní poslední album a měl ji moc rád. Loučení s ní není lehké, a kdyby to nepomohlo jinde, tak to neudělám,“ uvedla podle serveru AhaOnline Kateřina Žbirková s tím, že se nakonec z celé sbírky vybralo více než 400 000 Kč.
Peníze poputují na hematologii
Díky těmto penězům se hematologie konečně dočká nové čekárny pro pacienty, a Kateřině tak spadl kámen ze srdce, že dražbou mohla pomoci ostatním. „Přála bych si, aby léčila pacienty, už když se do ní posadí. Vím, jaké je se v ní o někoho bát. Tohle je můj způsob stýskání po Mekym, budu si stýskat dál a zase to někomu pomůže,“ dodala během rozhovoru.
Byla to navíc právě Kateřina, kdo nutil Mekyho chodit na kontroly a různá vyšetření, aby mohl žít déle. Přestože se obecně vědělo, že je nemocný, detaily si se svou manželkou nechával pro sebe, aby nevyděsil fanoušky. Bohužel však 10. listopadu 2021 zemřel.