Muž kvůli své nemoci každý den prožívá utrpení. V jeho očích se obličeje lidí mění v tvář démona

Muž musí čelit strašným situacím. Při pohledu do lidské tváře totiž vidí démona, což mu dost komplikuje život.

Smutný frustrovaný muž i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé nemají ani tušení o tom, kolik a jaké druhy nemocí, poruch a potíží je mohou v životě postihnout. Každý doufá, že se mu budou choroby a problémy vyhýbat, a oni tak budou žít spokojeným a bezstarostným životem. Bohužel tomu tak ale ve většině případů není. To, co před několika lety postihlo muže z Clarksville v Tennessee, je velmi neobvyklé a málo se o této nemoci mluví.

Myslel si, že se zbláznil

Když se devětapadesátiletý bývalý kamioňák Victor jednoho rána probudil, vše se jevilo jako každý jiný den. Jakmile ale spatřil svého spolubydlícího, nechápal, co se děje. Krve by se v něm nedořezal, když viděl tak hrůzný výjev. Victorův kamarád totiž nevypadal jako vždy, ale jeho tvář byla démonická a podivně zkřivená. Když za ním přišla i přítelova partnerka, její obličej byl úplně stejně zdeformován. Victor nechápal, co se děje, a tak raději odešel z domu. Lidé, které míjel, se však proměnili ve stejné démony.

Muž popsal, že se tváře lidí mění v groteskní grimasu. Jejich oči jsou protáhlé a pod nimi jsou hluboce vyryté jizvy. Když se na člověka podíval ze strany, spatřil jeho špičaté uši. Web CNN dále cituje Victorova slova: „Je to jako zírat na démony.“ Zprvu si muž myslel, že se zbláznil, ale když se později nechal vyšetřit, lékaři mu oznámili šokující zprávu. Trpěl velmi vážnou a ojedinělou chorobou.

Muž trpí velmi ojedinělým stavem

Victor zažívá velmi vzácný stav nazývaný prosopometaporphopsia (PMO), při němž se části tváří ostatních lidí zkreslují do různých tvarů, struktur, poloh či barev. V jeho případě ale zbylé části lidského těla zůstávají normální a zcela nenarušené. To, co pro něj kdysi bylo známé, nyní nepoznává, a co se mu zdálo milé a přátelské, je teď nebezpečné a strašidelné. Když ale muž vidí obličej na obrazovce TV či PC, žádnou deformaci nezaznamenává. NBCnews na svém facebookovém profilu zveřejnilo fotografii, jak Victor démonické tváře vidí.

Victor Sharrah was diagnosed with a rare disorder that makes people’s faces look demonic to him: “My first thought was,…

Zveřejnil(a) NBC News dne Pátek 22. března 2024

Lékaři nezjistili, co bylo příčinou poškození spánkového laloku v pravé hemisféře mužova mozku, který je za tento stav zodpovědný. Zda jej způsobilo nadýchání oxidu uhelnatého či úraz hlavy při zabouchnutí dveří přívěsu náklaďáku, bohužel nikdo s určitostí nepotvrdil. Přestože Victor věří v uzdravení, lékaři tak optimističtí nejsou. Victor vidí zkreslené démony, ovšem existují lidé, kteří vídají opravdové duchy. O malé holčičce, jejímž vidinám rodiče nevěřili, jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Co si o jeho zdravotním stavu myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články