Nejsou vrásky jako vrásky. Podle místa můžete snadno identifikovat zdravotní problém –⁠ například s játry

Vrásky nevznikají jen kvůli přibývajícímu věku, mohou také značit zdravotní potíže. Podle toho, kde se vrásky nachází, můžete poznat, jaký problém vás trápí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kosmetika, kosmetické procedury, péče o svůj vnitřek i zevnějšek a zdravý životní styl jsou jediné faktory, které mohou ovlivnit to, že se u vás vrásky objeví až později. Jakmile ale dojde na to, že si u sebe všimnete nové vrásky, jež jste doposud neměli, možná se jedná o zdravotní problém, o němž ještě nevíte, ale vaše tělo se s ním trápí. Podle místa vzniku vrásky se můžete podívat na to, o jaký zdravotní problém pravděpodobně jde.

Vodorovné vrásky na čele

Jakmile se u vás objeví vodorovné vrásky na čele, nemusí to ihned znamenat ztrátu elasticity kůže právě v těchto místech. Důvodem totiž může být to, že se až příliš strachujete a zažíváte každým dnem hodně stresu. Pokuste se v životě zpomalit a nestresovat se, jinak se vaše vrásky ještě více prohloubí. Zařaďte do života méně cukru a více vody, jelikož na hydratované pokožce se méně tvoří vrásky.

Svislé linky u levého obočí

Tato vráska naznačuje problémy se slezinou, které je potřeba probrat s lékařem. Jen ten totiž správně určí vaši zdravotní diagnózu a budete doopravdy vědět, jak na tom jste. Dávejte si větší pozor na to, jak velké množství cukru zkonzumujete. Abyste slezinu posílili, zkuste do svého jídelníčku zařadit spíše sušené ovoce, které tento orgán posílí.

Svislé linky u pravého obočí

Jestliže se vráska objeví na druhé straně u pravého obočí, můžete si být jistí, že vaše tělo potřebuje hlavně detox. Vaše játra nestíhají očišťovat krev a tělo od škodlivin a projevuje se to již i na vaší pokožce. Do svého jídelníčku proto zařaďte více zeleniny, ovoce a vypočítejte si denní příjem bílkovin. Omezte příjem kávy a jídla si dopřávejte s menším množstvím soli a koření.

Vráska mezi očima

Pokud se vám udělá vráska na horní části nosu mezi očima, může to být způsobeno hned několika faktory. Mezi ně patří alergie, stres nebo nadměrné obavy. Jestliže je tato vráska hluboká, značí to menší sexuální libido, než je u vás obvyklé. Abyste se vrásky zbavili nebo ji alespoň zmírnili, zkuste se více věnovat svému intimnímu životu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Vrásky v okolí očí

Vrásky, které vedou od očí směrem ven nejspíše značí pouze mimické vrásky a také to, že se v životě hodně usmíváte. Jestliže se ale moc neusmíváte a spíše si držíte kamennou tvář, zaměřte se na to, zda dobře vidíte. Pokud totiž hodně šilháte, mohou u vás tyto vrásky vzniknout také. V případě, že by se vrásky začaly zhoršovat a nešlo by o více smíchu, zamyslete se nad tím, zda jste neměli v poslední době problémy s játry, ledvinami nebo žaludkem.

Tmavé kruhy nebo otoky pod očima

Pokud jste si u vás nebo u někoho jiného všimli tmavých skvrn pod očima, je to jasný signál toho, že tento člověk toho pravděpodobně moc nenaspí. V případě, že se to týká vás, ale vy spíte dostatečně dlouho, zkuste se zamyslet nad tím, zda nemáte ve špatném stavu ledviny nebo problémy s krví. Pokuste se začít více cvičit, abyste zlepšili váš krevní oběh.

Na jakém místě mají podle vás lidé vrásky nejčastěji?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články