Polovinu svého života hledal svého ztraceného syna. Když ho po 24 letech konečně našel, nemohl ho přestat objímat

Poté, co jim ukradli dítě, se otec nevzdával naděje. Odloučení trvající dlouhých 24 let nakonec skončilo vroucným objetím.

Čínský chlapec na zahradě i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Ztráta dítěte je zkrátka nepředstavitelná. A co teprve, když je ukradeno před vašima očima, z bezpečí zahrádky, kde si dítě krásně hraje. Příběh otce, který byl otřesen hrůzným činem dvojice, která jeho syna vyrvala z milujícího domova, má naštěstí dobrý konec.

Otec se nevzdával naděje

Guo Gangtang a jeho žena žijí v čínské provincii Liaocheng. Dne 21. září 1997 se však nelítostně zapsal na černou listinu jejich dnů. Zatímco si jejich 2,5letý chlapeček hrál na zahrádce před domem, přistoupila k němu neznámá žena a odvlekla dítě na nejbližší nádraží, kde na ni čekal komplic. Odtud se přemístili do vedlejší provincie a chlapce prodali. Unášení dětí a jejich prodej bohužel není v Číně výjimečný. Web ScienceDirect uvádí neskutečné údaje. Dle jejich studie zde ročně zmizí desítky až stovky tisíc dětí.

Otec se ihned obrátil na příslušné úřady, ale chlapce se bohužel nepodařilo najít. Proto spustil vlastní pátrací akci. Vytvořil stovky letáků, které rozdával lidem na ulici, a doufal, že jej někdo zahlédl. Následně vyrobil velký transparent s chlapcovou podobiznou, který připevnil na svou motorku, a neváhal ujet přes 500 000 km napříč čínskými provinciemi, informuje web BBC. Bohužel se jeho jednání nesetkalo s kýženým úspěchem.

Test DNA odhalil pravdu

Teprve po dlouhých 24 letech se na manželskou dvojici usmálo štěstí. Test DNA odhalil přímou genetickou shodu s chlapcem, a nic tak konečně nebránilo jeho shledání s biologickými rodiči, kteří neztráceli naději. Jejich setkání se prostřednictvím YouTube stalo virálním, a dojímavý okamžik se tak přiblížil tisícům sledujících. „Tyto příběhy mě tak dojímají. Jsem ráda, že se jim podařilo najít jeden druhého,“ napsala nám paní Romana M. z Bučovic.

Rodiče nemohli přestat znovunalezeného syna objímat.

Nejen v Číně, ale i v jiných státech světa je únos dětí poměrně běžný. DámskýDeník popisoval neskutečnou situaci z Mexika, kdy novorozence ukradla z porodnice falešná zdravotní sestra. I tento příběh má šťastný konec.

Jaké kroky byste provedli vy k nalezení dítěte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články