Důkaz zvířecí lásky a smutný příběh známého šimpanze: V 59 letech umíral v ZOO a 3 dny nejedl. Poté uslyšel hlas svého ošetřovatele

Téměř 60letý šimpanz byl na sklonku života a odmítal jíst. Proto za ním přišel jeho bývalý ošetřovatel. Reakce zvířete vás dostane.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Návštěvníci zoo mohou obdivovat velké množství zvířat. Každý člověk má většinou své nejoblíbenější zvíře, ale někteří milují všechny druhy. Jakmile se tito milovníci ocitnou na místě s větším počtem zvířat, cítí se velice uvolnění a je to pro ně spíše relax než výlet. I když si domů může kdokoliv pořídit domácího mazlíčka, existují zvířata, která nelze chovat v domácnosti. Například takový šimpanz je k vidění hlavně v zoo. Tato samice na tom však nebyla zrovna dobře, náladu jí trochu zlepšila až nečekaná návštěva.

Domácí mazlíčci pro lidi

V současné době má doma mnoho lidí domácího mazlíčka, ale občas někdo nemá takové štěstí, aby mohl mít své zvířátko. Například, pokud člověk bydlí v podnájmu a majitel nechce v bytě / domě nějaké zvíře. Dalším příkladem jsou alergie na zvířecí srst, i když naštěstí existují i zvířátka, jež srst nemají. V každém případě se vždy můžete vydat do zoo, zvířecího koutku nebo na farmu, kde je těchto tvorů větší množství.

Vydejte se do zooparku nebo přímo do zoo

Pokud přemýšlíte nad tím, kam se vydat, abyste mohli vidět a pomazlit nějaká zvířátka, určitě se podívejte ve svém okolí, zda někde kolem není zoopark, zoo nebo farma. Na tato místa můžete přijít, zaplatíte vstupné a někdy je pro návštěvníky připravena i možnost zvířata pomazlit. Díky tomu se mnoho návštěvníků dostane do kontaktu s druhem, na který doposud nikdy nesáhli. Je to tak pro ně nový zážitek v životě.

I zvířata stárnou

Stejně jako stárnou lidé, tak i pro zvířata plyne čas stejně. Jestliže jste doma někdy měli, nebo máte domácího mazlíčka, určitě sami víte, že vidět své zvířátko starší a se zdravotními problémy není nic jednoduchého. Žádný majitel se netěší na to, až jeho zvířecí kamarád jednou zemře. Většinou se bohužel však dožije méně let než člověk a nedá se s tím nic dělat.

iZdroj fotografie: Pixabay

Šimpanz, který na tom byl špatně

Šimpanzice jménem Mama ve věku 59 let začala mít zdravotní problémy a ošetřovatelé tušili, že nejspíše brzy zemře. Mama byla dříve vedoucí skupiny šimpanzů, což je celkem vzácné, protože vedoucí bývá primárně samec. Šimpanzice na tom však ve věku 59 let nebyla moc dobře, dokonce přestávala i jíst. Když se o tom dozvěděl profesor Jan van Hooff, přispěchal Mamu navštívit a rozloučit se s ní.

Šimpanzice se do zoo dostala z volné přírody

Jan van Hooff zná Mamu od roku 1972, tehdy profesor zakládal šimpanzí skupinu v jedné zoo. Jakmile se do skupiny dostala i Mama, profesor ji velmi obdivoval. Díky její dominantní povaze se totiž ihned stala vůdkyní a zvládala bravurně řešit každou situaci. Když Jan van Hooff dorazil za Mamou, zprvu jej nepoznala. Následně si však uvědomila, kdo to je, ihned se na něho usmála a objala jej. Sám profesor poté řekl, že to bylo velmi dojemné shledání. Týden poté Mama zemřela přirozenou smrtí ve věku 59 let.

Které zvíře ze zoo je vaše nejoblíbenější?

Zdroj: BoredPanda
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články