Dvojčata byla ukradena a prodána ihned po narození. Po 19 letech se sestry našly díky nahrávce, kterou jedna z nich zveřejnila

Ihned po porodu prodaná a rozdělená dvojčata se po devatenácti letech díky sociálním sítím poprvé setkala.

dvojčata i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jak se říká, každý má na světě svého dvojníka. Přesně to si myslely i dívky, které, když objevily na sociálních sítích jedna druhou, to považovaly za zajímavé a prakticky i nemožné. Jak se však ukázalo, nejednalo se o dvojnice, ale přímo o dvojčata, která o své existenci neměla ani tušení. Po bližším zkoumání zjistily, že jsou jejich dosavadní životy jednou velkou lží.

Holčičky byly prodány na černém trhu

Amy a Ano se narodily v roce 2002 v gruzínské nemocnici. Jejich maminka však ihned po porodu upadla do kómatu, čehož využil nemocniční personál. Ten obě novorozené holčičky prodal na černém trhu dvěma rodinám a jejich biologické matce lékař oznámil, že její miminka zemřela. Ani jedna z nových rodin netušila, že si „koupila“ dítě, které má někde poblíž své dvojče. Jak se později ukázalo, nevěděli ani, že se jedná o nelegální adopci.

Podezření začala mít jedna z dívek již ve svých 12 letech, když v televizním pořadu uviděla tancovat slečnu, která vypadala přesně jako ona. Když se na to zeptala své matky, odpověděla jí, že má přeci každý na světě svého dvojníka, píše i web BBC. Dále o tom již nemluvili. Vše ale nabralo rychlý spád v roce 2021, když Amy zveřejnila na TikToku video, kterého si všimla Ano. Ta dívku zkontaktovala a poté se sešly. Ihned si uvědomily, že jsou sestry. Měly nejen identické obličeje, ale i zájmy a chování.

V Gruzii bylo obchodování s dětmi velmi rozšířené

Testy DNA poté potvrdily, že se dívky nemýlily. Zjistily, že dokonce obě trpí stejným genetickým onemocněním kostí. Uvědomily si zároveň, že celou dobu žily ve lži. Díky jejich příběhu vyšlo najevo, že se v Gruzii prodávaly děti načerno ve velkém. Podle tamní novinářky bylo biologickým rodičům odcizeno na desítky tisíc dětí, které se dostaly nejen do gruzínských adoptivních rodin, ale také do Kanady, Ruska, na Ukrajinu a Kypr. Příběh ukradených dvojčat zveřejnilo BBC na svém YouTube kanále.

Je neuvěřitelné, co všechno byli lékaři a ostatní zdravotníci schopni udělat pro peníze. Zničit život biologickým rodičům, donutit je truchlit nad smrtí jejich novorozených dětí. Ty pak zase žily ve lži. A mohlo to mít opravdu vážné následky, jako v případě nastávajících manželů, kteří se dozvěděli šokující zprávu, o níž jsme na DámskémDeníku již psali.

Co si o tomto příběhu myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články