Učitelky nepřijaly do školky holčičku s Downovým syndromem, protože pro ně byla monstrem. Po 20 letech přišel její čas na odplatu

Dívka s Downovým syndromem, kterou učitelky odmítly přijmout do školky, si splnila svůj sen a všem vytřela zrak.

Dívka s downovým syndromem i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Děti jsou různé a jedinečné, a tak by měly být i přijímány. Některé z nich se totiž od ostatních odlišují svým vzhledem, chováním i mentální vyspělostí. Rozhodně by však kvůli tomu neměly být odstrkovány, šikanovány nebo se stát terčem posměchu. Bohužel se tak ale dnes a denně děje, a to i ze strany dospělých, kteří by měli jít dětem příkladem. Jak se totiž zachovaly učitelky k postižené dívce, nemá obdoby.

Odmítli ji přijmout do školky

Každý rodič má strach z toho, že právě jeho potomek nezapadne do kolektivu. Snaží se jej na tuto situaci připravovat, ale když opravdu přijde, překvapí jak ustrkované dítě, tak i samotného rodiče. V takto nepříjemné situaci se ocitla i malá Noelie a její matka, která ji přišla zapsat do mateřské školky. Když ale učitelky dívenku uviděly, řekly matce, že se zde přihlašují děti, nikoli zvířata, popisuje zlá slova i web DobréSprávy.

Tato věta zanechala holčičce velký šrám na duši a ovlivnila celý její život. Noelie nebyla obyčejné dítě, trpěla totiž Downovým syndromem, který je považován za nejobvyklejší vrozenou chromozomální anomálii. Web DownSyndrom uvádí, že dle statistik připadá na 800 až 1000 dětí právě jedno s touto genetickou náhodou. V České republice se tak ročně narodí přibližně 50 novorozenců s Downovým syndromem, na celém světě pak kolem 100 000 nových miminek.

Splnila si sen a všem vytřela zrak

Matka malé Noelie ale svou snahu nevzdala a našla pro svou dcerku vhodnou školku, kde ji bez sebemenších problémů přijali. Dívka měla již odmalička velký sen, a to stát se učitelkou v mateřské školce. A díky své píli a odhodlání si své přání splnila. Po třech letech studia získala vysněný titul, a mohla se tak ucházet o zaměstnání. Nastoupila do školky, kde ale ostatní kolegové s jejím přijetím nesouhlasili. Nechápali, jak by se postižená žena mohla starat o děti. Ona jim ale vytřela zrak.

Dívka s Downovým syndromem iZdroj fotografie: Pexels

Zpočátku dětem jen četla pohádky, ale postupně se vypracovala a nyní je z ní nejoblíbenější učitelka ve školce. Děti ji přímo zbožňují. Mezi svými žáky má dokonce chlapce se stejným postižením, jaké má ona. Nyní je již dospělá, zamilovala se do muže s Downovým syndromem a společně plánují založení rodiny. Noelie dokázala, že i člověk s postižením může žít normální a šťastný život. Stejně jako dva malí chlapečci, jejichž video baví internet, a vy jej můžete zhlédnout i na DámskémDeníku,

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články