Naštvaný otec kroutí hlavou nad školským systémem: „Pak máme umět počítat, když to neumí ani samotný učitel“

Rozhořčený otec zaslal do redakce e-mail, ve kterém popisuje chybu dceřina učitele matematiky. Dále také poukázal na to, že se nejedná o jediný takový případ.

škola i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Stále se dočítáme, že je nedostatek učitelů. Nyní dostane šanci učit i úplný začátečník nebo člověk bez dostatečného pedagogického vzdělání. Díky tomu však může mnohem častěji docházet k chybám ze stran kantorů. Samozřejmě je třeba si uvědomit, že i učitelé jsou pouze lidé, a tedy nejsou neomylní, ale někdy je jejich pochybení tak do očí bijící, že je třeba na to poukázat.

Otec si všiml, že učitel jeho dceři uškodil

Nedávno nám do redakce přišel e-mail od pana Tomáše Jedlého, který se rozhodl nám zaslat odkaz na velmi zajímavou fotografii zveřejněnou na Twitteru. K tomu připojil i svůj příběh, jež je tomu velmi podobný. Chtěl tím ukázat, že se učitelé stále častěji pletou, a dle jeho názoru nedávají při své práci dostatečný pozor nebo se na ni vůbec nesoustředí. Kdyby to tak totiž bylo, rozhodně by nedělali tak viditelné chyby.

Pan Jedlý se totiž před několika dny dostal do křížku s učitelem matematiky, jenž vzdělává jeho dceru. Ta přinesla domů test, ze kterého dostala trojku. Přestože nebyla úplnou premiantkou třídy, takové známky u ní nebývaly zvykem. Tato žákyně páté třídy si však písemnou práci detailně neprohlížela, jen ji donesla domů ukázat rodičům.

Při kontrole si však její tatínek všiml, že jí učitel škrtnul správný výpočet a výsledek, což jí o stupeň zhoršilo známku. Sám si o samotném známkování žáků myslí své a uvítal by v tomto ohledu změnu. „Ovšem dokud platí starý systém známkování, měl by aspoň fungovat!“ rozhořčil se pan Jedlý v e-mailu.

Jak je vidět, učitelé dělají čím dál více chyb

Několikrát příklad počítal, dokonce vzal test kolegům do práce, aby se ujistil, že neudělal žádnou chybu. Když mu kamarádi potvrdili, že on i dcera došli ke správnému výsledku, byl v tu chvíli na kantora velmi naštvaný. Nechápal, jak mohl dceři takto uškodit, zda to udělal záměně a doufal, že si toho nikdo nevšimne, nebo jen prostě neuměl počítat, případně se při opravě testů věnoval něčemu úplně jinému. Proto se pan Jedlý rozhodl s ním celou situaci vyřešit. Po konfrontaci učitel uznal chybu a změnil dívce známku na dvojku.

Pan Jedlý chtěl svým e-mailem poukázat na to, jak jsou učitelé nepozorní a omylní a naprosto souhlasí s názorem člověka, jenž zveřejnil test svého syna na Twitteru. V jeho případě však došlo k opačné situaci, zde si kantor nevšiml chyby, kterou žák udělal. „Jak máme tedy věřit tomu, že budou mít naše děti kvalitní vzdělání? Teď o tom dost pochybuju,“ píše v e-mailu pan Jedlý. Bohužel, tyto situace učitelům podřezávají větev pod nohama. Ovšem existují i tací, kteří dělají čest svému jménu. O jednom takovém jsme již na webu DámskýDeník informovali.

Jaké máte zkušenosti s chybováním učitelů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články