Pohled na tvář Adámka matku vyděsil natolik, že ho opustila hned v porodnici. Gesto zdravotní sestry je neuvěřitelné

Biologičtí rodiče hrozili, že svého nemocného novorozence otráví, protože je pro ně prokletím. Nakonec se na bezmocné dítě usmálo štěstí, ale ne na dlouho.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každý život má hodnotu. Když se však narodil malý Adam, neměl na růžích ustláno. Jeho biologičtí rodiče jej nechtěli, jelikož je prý pro ně prokletím. Pokud by je lékaři donutili si jej z porodnice odnést domů, hrozili, že ze strachu z hanby by chlapečka otrávili. Byli zděšení, protože bylo u novorozence diagnostikováno vzácné genetické onemocnění, takže nevypadal jako běžné miminko.

Chlapeček neměl víčka, nos, ruce

Adam se narodil v porodnici v severozápadní Indii s vážnými deformacemi. Nemá víčka, nos, ruce, má srostlé nohy a seznam postižení by mohl pokračovat. Ale hlavní orgány dítěte fungovaly správně. Jeho mozek, srdce a plíce byly v pořádku. Rodiče jej opustili, na chlapečka se však usmálo štěstí. V nemocnici pracovali novomanželé Raja a Jessica Paulrajovi, kterým osud miminka nebyl lhostejný.

Lékaře a zdravotní sestru, již pečovali v nemocnici o bezmocného novorozence, zaplavila vlna soucitu. Rozhodli se dítě, o které nikdo nestál, adoptovat a věnovat mu lásku. Věděli, že miminku potřebují zajistit tu nejlepší možnou lékařskou péči. Adamovi byl diagnostikován velmi vzácný Bartsocas-Papasův syndrom. Jde o onemocnění, na které většina novorozenců umírá ještě v porodnici.

Na operace miminka se lidé složili

Manželé Paulrajovi si chlapečka vzali domů a zahrnuli jej láskou a péčí. Kontaktovali specialisty ve Spojených státech, kde Adam podstoupil několik operací. Při první mu chirurgové vymodelovali oční víčka, takže miminko mohlo po 12 týdnech života poprvé zavřít oči. Další zákrok umožnil, aby mohl zavřít ústa. Lékaři odstranili i cysty z očí a nosu. Namísto rukou a nohou dostal protetické náhrady.

Zveřejnil(a) Jessica Paulraj dne Středa 13. července 2016

Náklady na zákroky byly vysoké a manželé si je nemohli dovolit. Stalo se ale něco neuvěřitelného a prostřednictvím fundraisingu se na nechtěné dítě vybralo za pouhý týden 100 tisíc dolarů, což je v přepočtu asi 2,4 milionu korun. „Bude dokonalý? Ano, už je dokonalý. Bude normální podle světových standardů? Nikdy,“ řekl chirurg, který Adama operoval, John van Aalst. Miminka s tímto syndromem se nedožívají vysokého věku. Adam zemřel ve 4 letech.

Co říkáte na chování biologických rodičů malého Adama?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články