Transgenderový pár přerušil proces změny pohlaví, aby mohl mít dítě. V břiše ho tedy nosí muž

Když se rodině přiznali ke své orientaci, nepřijala to. Přestože oba museli čelit předsudkům a stigmatizaci kvůli své genderové identitě, šli si za svým.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Postavení lidí patřících k LGBTIQ minoritě se ve společnosti zlepšuje, ale stále ani zdaleka nemají na růžích ustláno. V řadě zemí čelí diskriminaci i vězení za svoji sexuální orientaci a genderovou identitu. Spousta z nich ale byla ochotna projít coming outem a čelit nepřátelským reakcím i z nejbližšího okolí, aby mohla žít podle svého. Jeden transgenderový pár přerušil hormonální terapii, aby mohl mít dítě a vytvořit rodinu. Originální těhotenské fotografie se staly hitem internetu.

On se narodil jako žena, ona jako muž

Jednadvacetiletá Ziya Paval a její třiadvacetiletý partner Zahad žijí v jihoindickém státě Kerala. Od ostatních běžných párů se odlišují jen v tom, že partnerka se narodila jako muž, ale cítí se být ženou, a u partnera je tomu naopak. Transgenderový pár si přál mít dítě. „Trans lidé si také zaslouží rodinu,“ uvedla Ziya. Oba podstupovali proces změny pohlaví, když se rozhodli pořídit si dítě. Když Zahad otěhotněl, terapii přerušili.

Když se na sociálních sítích podělili o svou radost těhotenskými fotografiemi, okamžitě se snímky staly hitem. Šťastnému páru se hrnuly gratulace. Jistým způsobem jsou výjimeční, protože biologické rodičovství v transgenderové komunitě je vzácný úkaz. Přestože v Indii žijí podle odhadů asi dva miliony transsexuálů a od roku 2014 mají stejná práva jako ostatní lidé, stále mají problémy s přístupem ke vzdělání, zdravotní péči a často čelí předsudkům a stigmatizaci.

Rodiny jejich coming out nepřijaly

Nejen ve společnosti. Také nejbližší rodina Ziyi a Zahada měla problém s jejich genderovou identitou. „Pocházím z konzervativní muslimské rodiny, která mi nedovolila učit se klasický tanec. Byli natolik ortodoxní, že mi stříhali vlasy nakrátko,“ popisuje Ziya, která nyní tanec vyučuje. Nakonec z domova odešla. Zahad je vyučený účetní a pracuje v supermarketu. Svou křesťanskou rodinu opustil poté, co se přiznal k tomu, že je transsexuál.

Když Zahad otěhotněl, s rodinou se smířil a teď ho podporuje. Pár se rozhodl pořídit si dítě před rokem a půl, když byli oba v různých fázích změny pohlaví. Na radu lékařů Zahad přerušil hormonální léčbu. Protože mu zatím nebyly odstraněny vaječníky a děloha, bylo otěhotnění možné. Lékaři páru řekli, že po porodu mohou v procesu změny pohlaví pokračovat. Prvními indickými transgenderovými biologickými rodiči se stali 8. února.

Pohlaví miminka nezveřejnili

Miminko se narodilo o měsíc dříve, ale je stejně jako Zahad v pořádku. Pohlaví novorozence pár nezveřejnil. „Slzy radosti se nám kutálejí po tváři. Jsem tak šťastná. Dnes je den, kdy můžu držet své dítě v náručí,“ uvedla Ziya. Oba si po narození dítěte prý budou muset najít další práci, aby se uživili. Zahad se vrátí do práce zhruba za dva měsíce, pak se o miminko bude starat Ziya. „Bude to těžké, ale zvládneme to,“ uzavřela novopečená matka.

Co říkáte na příběh transgenderového páru?

Zdroj: BBC
Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články