Když se penzista vydal na rozbahněné pole, kde se kdysi pěstoval chmel, neměl moc velká očekávání. Už tam totiž kdysi byl pátrat po cennostech ukrytých v zemi, ale nic moc nenašel.
I když se to může zdát jako bláhovost, pokoušet štěstí se občas může vyplatit. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil amatérský hledač pokladů z jihozápadní Anglie. Štěstěna se na něj nalepila dokonce dvakrát za sebou během krátké doby. Nejdřív vyhrál hodnotnou první cenu v tombole na sociálních sítích a pár měsíců poté našel třiašedesátiletý penzista velmi cenný poklad z období anglické občanské války. Nedávno se vydražil za neuvěřitelnou sumu.
V loterii na internetu vyhrál detektor kovu
Neobvyklému koníčku se Mickey Richardson, který žije v přímořském letovisku Bournemouth, nevěnuje moc dlouho. Po pokladech dosud pátral jen se základním vybavením. Když na internetu zahlédl loterii, jejíž hlavní cenou byl vymazlený detektor kovu, přihlásil se. „Do té doby jsem měl jen obyčejný, s nímž jsem se občas prošel po pláži. Pak jsem se ale zúčastnil tomboly na facebookovém profilu klubu hledačů a vyhrál jsem špičkový detektor,“ pochlubil se začátkem dubna webu DailyMail.
S novým vybavením vyrazil Richardson pár měsíců poté pátrat po zajímavostech ukrytých v zemi na pozemky u vesnice Ansty. Už tam kdysi byl, ale žádný velký zázrak se nekonal. „Byl jsem tam párkrát a našel jsem měděnou minci, ale to bylo vše,“ pokračoval penzista. Nově ale měl kvalitní přístroj, na který spoléhal. A hned první den se na něj paní štěstěna znovu usmála. Na rozbahněném poli, kde se v období napoleonských válek pěstoval chmel, našel spoustu historických stříbrných mincí.
Poklad se vydražil za obrovskou sumu
Ukázalo se, že jde o platidla z poloviny 17. století z období anglické občanské války. Jsou na nich vyraženy podobizny králů Eduarda VI., Jakuba I., Karla I. a královny Alžběty I. „Nemohl jsem tomu uvěřit. První den jsem vyhrabal 74 stříbrných mincí, což mě zcela vyčerpalo. Druhý den jsem se vrátil a říkal si, že by bylo hezké to zaokrouhlit na sto. Nakonec z toho bylo celkem 234 mincí,“ svěřil se nadšený Richardson deníku TheSun. Svůj nález předal podle zákona úřadům.
Mince prozkoumali i vědci z londýnského muzea a následně je vrátili Richardsonovi, který je nabídl v aukci. Sledoval ji v přímém přenosu a očekával, že za poklad dostane v přepočtu nanejvýš necelých 300 tisíc korun. Cenu nakonec dražitelé vyšponovali na neuvěřitelných 682 tisíc korun. Penzista si ale může nechat jen polovinu sumy, druhou získá podle zákona majitel pozemku, na kterém se poklad našel. „Šlo mi spíš o ten příběh a dobrý pocit, že jsem je našel. Získané peníze jsou jen bonus,“ dodal senior.