Jak zmatnit mastnou a lesklou pleť: Pomůže čištění, tonizace i pleťové masky

Pokud máte mastnou a lesklou pleť, jistě oceníte několik tipů, které vám pomohou s tímto nepříjemným problémem skoncovat.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mastnou pleť považuje většina něžného pohlavní za skutečný trest. Ale i přesto má své výhody. Je třeba přiznat, že péče o takovýto typ pleti není jednoduchá. Pokud člověk vypozoruje, že se mu obličej mastí a leskne, musí se začít o pokožku starat vhodným způsobem. Jestliže i vy se řadíte mezi tyto jedince, nezoufejte. Lékařka Debra Sullivan doporučuje několik triků, pomocí kterých si usnadníte život a s problémem lesklé a mastné pleti se vypořádáte mnohem lépe a jednodušeji.

Co je vlastně mastná pleť?

Mastná pleť vylučuje nadbytek kožního mazu, jenž způsobuje, že je pokožka na pohled lesklá, hrubá, s viditelnými póry. Objem mazových žláz tyto póry rozšiřuje, takže se v nich mohou ukládat nečistoty, což vede ke vzniku černých teček, nedokonalostí, nebo dokonce akné. Mastná kůže má často nepravidelnou strukturu připomínající povrch pomeranče.

Pokud se člověk potýká s tímto problémem, často trpí i na mastnou pokožku nejen hlavy, ale také zad a trupu. Pozitiva, jež mastná pleť přináší, jsou taková, že vrstva mazu na povrchu kůže ji chrání před dehydratací, a poskytuje tak větší ochranu před vnějšími vlivy. To vše vede ke zpomalení stárnutí. Obecně je tedy mastná pleť mnohem méně vrásčitá než suchá pokožka.

Jak tedy o mastnou pleť pečovat?

Zde je několik tipů, které je vhodné dodržovat při péči o mastnou a lesklou pokožku.

péče o pleť iZdroj fotografie: Depositphotos

Čistění pórů

Tento krok nesmíte nikdy vynechat. V případě mastné pleti je nutné používat vhodné přípravky, kterými je třeba obličej umýt. Protože póry majitelů mastné pleti jsou hluboké, musí být řádně a důkladně vyčištěny. Pro tento proces je nejlepší používat pěnící krémy či gely, díky nimž je možné zajistit hloubkové čistění. Jakmile jeden z těchto přípravků na pleť nanesete, pořádně jej napěňte a obličej pečlivě promasírujte. Poté jej důkladně opláchněte vodou a otřete.

Tonizace

Před aplikací krému je třeba pleť tonizovat. K tomu se používají různé speciální prostředky, které mají protizánětlivé, antiseptické a laxativní vlastnosti. Jejich úkolem je obnovit pH pokožky a dobře se postarat o odstranění zbytků čisticích prostředků. Na trhu je velké množství těchto přípravků, je tedy jen na vás, jaký z nich si vyberete. Jen si dejte pozor, aby byl opravdu určen pro mastnou pleť.

Peeling

Zejména majitelé a majitelky mastné pleti by neměli zapomínat na peeling. Ten se provádí pomocí kartáčků a peelingových přípravků. V tomto případě je nejlepší se uchýlit ke kyselému peelingu. Nejen, že odlupuje, ale také hloubkově čistí pokožku a zužuje póry. Aktivita mazových žláz je peelingem inhibována, díky čemuž se pokožka méně mastí.

pleťová maska iZdroj fotografie: Depositphotos

Obličejové masky

Lidé s mastnou pletí by rozhodně měli mít tyto přípravky ve svém arzenálu. Maska jakékoli barvy je prostředek, který má absorpční vlastnosti. Nejvhodnější jsou však v tomto případě zelené či černé obličejové masky, protože mají antiseptické vlastnosti a hloubkově čistí póry.

Pokud jste tedy vlastníkem mastné pokožky, tyto tipy se vám budou jistě hodit. S jejich pomocí budete schopni dát svůj obličej rychle do pořádku, a uděláte tak svou pleť krásnou a zářivou.

Jaký typ pleti máte vy?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články