Sedmdesátka na krku: Úspěšná textařka Osvaldová váhala, jestli se má se Soukupem rozvést. Přesvědčil ji až o 26 let mladší muž

Gabriela Osvaldová prožila přes 30 let v bouřlivém manželství se skladatelem Ondřejem Soukupem, přesto se dlouho odmítala nechat dát rozvést.

Gabriela Osvaldová u mikrofonu i Zdroj fotografie: Luděk Kovář / Creative Commons / CC BY-SA
                   

V těchto dnech slaví 70. narozeniny jedna z našich nejoblíbenějších textařek Gabriela Osvaldová. Se svým bývalým manželem, hudebním skladatelem Ondřejem Soukupem, vytvořila úspěšný skladatelský tým, který má za sebou několik hitů i muzikálů. V osobním životě se však jejich cesty rozdělily a dovedly je k jiným partnerům. V manželském svazku přesto zůstávali přes 30 let.  

Umělecky si sedli na sto procent

Soukup a Osvaldová jsou v umělecké branži zárukou kvality. Mohou se pyšnit autorstvím úspěšných singlů Lucie Bílé (například Láska je láska, Most přes minulost či eSeMes), pro kterou byla Gábina dvorní textařkou, nebo muzikály Johanka z Arku a Mauglí. Ačkoliv se Bílá s Osvaldovou na nějakou dobu rozkmotřily kvůli textu jedné písně, cestu k sobě později opět našly. „Takový bůh textů se jenom tak nezahazuje,“ řekla na adresu Osvaldové Lucie Bílá v rozhovoru pro TV Prima.

Gábina se přitom k textařině dostala úplnou náhodou. Spíše z hecu napsala v roce 1989 text písně pro Jiřího Korna Miss Moskva, kterou složil její manžel Ondřej. To byl začátek její textařské kariéry. Gabriela přitom původně vystudovala pražskou DAMU a měla za sebou i několik menších rolí, například ve filmu Marečku, podejte mi pero nebo v televizních seriálech (My všichni školou povinní, Osada havranů).

jo, Škvrně nebyl špatnej…….

Zveřejnil(a) Gabriela Osvaldova dne Úterý 13. dubna 2010

Výchova syna byla netradiční

Manželům se v roce 1983 narodil syn František, který brzy začal jít ve šlépějích rodičů a zajímal se o hudbu. Jeho tvorba se pak stala základním kamenem pro úspěch kapely Nightwork. Jak sám přiznává, odjakživa ho rodiče v hudbě beze zbytku podporovali: „Když jsem potřeboval dělat muziku, což byla bohulibá činnost, tak mě nenutili jít do školy. Takže já skládal, ne že bych se někde flákal nebo hulil. To jsem nedělal,“ svěřil se František v rozhovoru pro Český rozhlas.

„Protáhli mě po mnoha mejdanech, zažil jsem i Bunkr. Kolikrát jsme někde byli až do rána, tak jsem třeba druhý den nemusel do školy. V tomhle jsem měl nestandardní dětství. Ale jinak jsem měl hezké zázemí, doma uklizeno, čisto. Věděl jsem, že mám dobrou rodinu, sice naši byli šílený, ale byli to dobrý rodiče. A tu lásku jsem cítil,“ zavzpomínal František na své dětství.

Nekonvenční manželství všechny udivovalo

Vztah Osvaldové a Soukupa byl od začátků velmi barevný. Hádky byly na denním pořádku, přesto však Gábině jednoho dne došla trpělivost a od manžela odešla. Zakrátko si našla nového partnera Mirka Mirčeva, o 26 let mladšího muže, s nímž je dodnes. Ani Ondřej nezůstal dlouho pozadu a zamiloval se do slovenské zpěvačky Lucie Šoralové. Přesto oba s rozvodem dlouho otáleli, své milence totiž před sebou nikdy neskrývali. Celá čtveřice má navíc navzájem velmi dobré vztahy a rozvod jim tak nepřišel vůbec na mysl.

iZdroj fotografie: Nextfoto

„Nikdy jsem si nepřipadala vdaná, tak nevím, proč bych se měla rozvádět,“ prozradila Osvaldová v roce 2005 v rozhovoru pro zpravodajství Idnes.cz. „Podivné“ manželství fungovalo, i když se Soukupovi s Šoralovou narodil v roce 2012 první potomek. Rozvedli se až v roce 2016 a rozvod před veřejností tehdy důkladně utajili.

Jakou písničku s textem Gabriely Osvaldové máte nejraději?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články