Zjistěte své vlastnosti na základě vašich bot | DámskýDeník.cz

Co nosíte nejraději za boty? Vědci přišli se zábavným testem osobnosti, který je na 99 procent přesný

Vědci z univerzity v Kansasu v nejnovějším výzkumu zjistili, co o vás prozradí obuv, kterou s oblibou nosíte. A to ať už jste zastánci tenisek, nebo života na jehlových podpatcích.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Říká se, že pokud dáte ženě vhodné boty, dokáže dobýt svět. Kolik je na tomhle tvrzení pravdy nevíme, ale nejnovější výzkum jedné z univerzit v Kansasu potvrzuje, že mnoho o naší osobnosti je možné vyčíst už z bot, které pravidelně nosíme. Tým výzkumníků požádal 63 tamních studentů, aby zanalyzovali celkem 208 obrázků bot a to, co nám dokážou říct o jejich nositeli (věk, pohlaví, zaměstnání, postavení a osobnostní vlastnosti). Výsledky vás opravdu překvapí.Sportovní obuv nebo tzv. kecky

Lidé, jejichž nejčastější obutí tvoří právě sportovní obuv stojí nohama pevně na zemi. Nebývají nervózní, jsou emocionálně velmi stabilní a jen tak něco je nevyvede z míry. Nositelé kecek nebo bot značky Converse v sobě neustále nosí své pubertální já, které se čas od času probudí. Můžou být občas namyšlení, urážliví a poznámky okolí si berou osobně. Mnohdy máte pocit, že se místo dospělého člověka bavíte se středoškolákem.

Decentní a pohodlné boty

Pokud na denní nošení volíte například baleríny, slušné nazouváky nebo mokasíny, jste typ člověka, kterého nezajímá, co si o něm ostatní myslí. Řídíte se tím, že co na mysli, to na jazyku, a nebojíte se své nápady hlasitě projevit. Negativem může být, že pro svou upřímnost můžete mít problémy v dlouhodobých vztazích. Pokud volíte pohodlí před designem, jste v životě klidný, nekonfliktní a milý člověk, který jednoduše navazuje přátelství.

Vysoké podpatky, flitry a výrazné vzory

Pokud rádi vyrážíte do ulic na vysoké noze, oplýváte sebevědomím a sebejistotou a rádi na sebe strháváte pozornost. Máte svojí hlavu, a pokud se pro něco rozhodnete, je už předem jasné, že to tak bude. Pokud volíte výrazné vzory, rádi na sebe poutáte pozornost a na okolí tahle vaše vlastnost působí velmi přirozeně. Pokud máte rádi třpytivé věci a flitry, jste zastánci elegance, okázalosti a dáváte si záležet na detailech. Váš přístup k životu není póza.


iZdroj fotografie: Pexels
Váš život na tzv. vysoké noze není póza. Naopak na okolí působíte velmi sebejistě a přirozeně

Boty designových značek a obuv na platformě

Volíte designové boty i přesto, že už dopředu víte, že nebudou pohodlné a večer strávený v nich pro vás bude mučení? Jste pravděpodobně tichý člověk, který si ale váží svých a také cizích odlišností. Pokud místo jehlového podpatku nosíte spíše boty na platformě, jste velmi společenský člověk. Chcete dohlédnout daleko, ale zároveň se cítit pohodlně. Na sociálních sítích jako Facebook, Twitter nebo Instagram jste jako doma a rádi i v pracovním života navazujete kontakty.

Rustikální nebo prosté boty

Pokud jste zastáncem prostých bot, ať už těch rustikálních třeba v podobě kovbojských, šněrovacích nebo tzv. workerů (původně pracovních bot s pevnou podporou kotníku a výrazným vzorkem), můžete na okolí působit odměřeně, až podezíravě. Důvodem ale je, že si všechny kroky dopředu precizně promýšlíte, neděláte ukvapená rozhodnutí a nechcete si nechat ublížit. Jste totiž pod svou hrubou slupkou nedostupnosti velmi citliví a inteligentní.


iZdroj fotografie: Pexels
Pokud na noze rádi nosíte rustikální boty, jste s největší pravděpodobností velmi citlivý a inteligentní člověk

Sedí tato analýza i na vás? Nebo vás naopak výsledek hodně překvapil?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 320 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?
Události247.cz
Očkovat proti covidu se budou děti od pěti let. Ministr zdravotnictví Vojtěch řekl, od kdy to bude možné
JakZdravě.cz
Kolik a jakých potravin denně sníst, aby tělo získalo maximum vitamínů? Jednoduchá tabulka ukáže přesné množství
VědaŽivě.cz
Robotická chirurgie – budoucnost medicíny začíná tady a teď