Tereza už několik let pojídá kameny, protože prý miluje jejich chuť. Za svůj život už jich snědla 1 360 kilogramů

Tereza Widener z Virginie se netají svou podivnou zálibou v kamenech. Když je ve stresu nebo smutná, kameny pojídá, a za celý život už jich snědla více než tunu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ošetřovatelka Tereza Widener se novinářům pochlubila se svou atypickou zálibou. Ve skutečnosti jde o nemoc, která může ohrožovat i život takto nemocných lidí. Žena totiž miluje pojídání kamenů, a kdykoliv se necítí dobře, dá si pár kousků ze speciální sklenice v kuchyňské skříňce. Její manžel ji v tom podporuje a naprosto to respektuje.

Má ráda jejich chuť

Tereza si schválně vybírá měkčí a křehčí kameny, o kterých ví, že se mohou snadno rozpadnout. Sbírá je při procházkách po okolí svého bydliště. Vybírá si ty, které se jí na pohled nejvíce zalíbí. Zdůrazňuje fakt, že má ráda jejich zemitou chuť a ráda z nich olizuje bahno. Tyto „lahůdky“ žvýká jen jednou stranou zubů a je přesvědčená, že její zuby díky tomu zesílily. 

Je to vážná nemoc

Žena ve skutečnosti trpí extrémně vzácnou poruchou příjmu potravy, která se odborně nazývá pika. Nemocní pojídají kaloricky nehodnotné věci, které nejsou považovány za potraviny. Jde například o trávu, křídy, kovy, gumu, mýdlo, odlupující se nátěry, látky nebo větve. Po pozření takového předmětu mají lidé pocit uvolnění napětí a uklidnění.

Dělá to pro útěchu

Kameny si do úst Tereza nejčastěji vezme v případě, že má za sebou náročný den v práci nebo jinak vypjatou situaci. „Když se cítím špatně, jím kamenů mnohem víc, protože mě to uklidňuje. Pokud vím, že nějaké mám doma, cítím se lépe, když vím, že ve skříni ještě jsou,“ říká žena. Za měsíc sní několik kilogramů a za celý svůj život už zkonzumovala více než tunu kamení.

kameny na pobřeží iZdroj fotografie: Depositphotos

Nyní to omezuje

Tereza ale přiznává, že nyní už kamenů jí trochu méně. Vše souvisí s láskou. Provdala se totiž za muže jménem Jim, který sice její nemoc respektuje a podporuje Terezu v tom, aby se cítila co nejlépe, zároveň jí ale do života přináší klid a ona kamenů nepotřebuje jíst tolik. Jejich manželství tak má na ženu jednoznačně pozitivní vliv.

Jaký máte názor na tento podivný způsob stravování?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů