Svou tělesně postiženou dceru opustila hned po porodu. Když ji po letech uviděla v televizi, začala litovat

Kvůli vrozené vývojové vadě se jí matka vzdala. Když o několik let později viděla dceřiny úspěchy, začala litovat, co jí tehdy provedla.

miminko po porodu i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Vzdala se svého dítěte krátce po narození. Malé Ellie bylo teprve 10 dní, když ji matka dala k adopci kvůli diagnostikované achondroplázii. Když ji po letech viděla v televizi, svého rozhodnutí začala hořce litovat.

Od pěti let milovala plavání

Ellie Simonds po adopci vyrůstala ve Walsallu v Anglii společně se čtyřmi dalšími adoptovanými sourozenci. Už jako malá holčička si zamilovala jízdu na koni, nadchla se i pro balet. Postupem času našla vášeň v plavání, kterému se začala věnovat ve svých pěti letech. I přes svou vývojovou poruchu dokázala v osmi letech plavat stejným tempem jako ostatní děti, informuje web Pokukaj.

O pět let později se zúčastnila paralympijských her v Pekingu. V roce 2008 dokonce získala své první dvě zlaté medaile. Vrozená vývojová porucha, kvůli které trpí trpasličím vzrůstem, jí nebránila věnovat se tomu, co začala milovat už jako malé dítě.

Biologická matka viděla svou dceru v televizi

Ellie se plavecké kariéře věnovala až do roku 2021. Tehdy se konala paralympiáda v Tokiu a právě po ní se Ellie rozhodla pověsit plavání na hřebík. Za svou kariéru zaznamenala mnoho úspěchů, jak píše web The Guardian. Získala pět zlatých paralympijských medailí, nespočet světových titulů a překonala i několik rekordů.

iZdroj fotografie: Freepik

Když biologická matka viděla svou dceru v televizi, začala hořce litovat svého rozhodnutí, které učinila před mnoha lety. I Ellie se zamýšlela nad otázkou, kdo je její pravá matka. Začala proto pátrat po svém původu. I když během svého pátrání zjistila, že se jí matka vzdala krátce po porodu jen proto, že trpěla vývojovou poruchou, údajně jí vůbec nic nevyčítá.

Setkala se se svou pravou mámou

Skutečnost, že se jí maminka vzdala krátce po porodu, mladé ženě nebránila v tom, aby souhlasila se společnou schůzkou. Web Standard popsal zážitky mladé paralympioničky, která byla údajně velmi nervózní a před schůzkou cítila velký stres. Nicméně po seznámení si okamžitě všimla podobností mezi nimi.

Z původní 15minutové schůzky se nakonec stalo pětihodinové povídání, protože si obě ženy měly co říct. Podle Ellie mají ona a její máma tolik podobných osobnostních rysů, mají stejné oči a používají prý stejné výrazy obličeje.

Měla by Ellie své biologické matce odpustit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Zobrazit další články