Přeneste se do 40. let prostřednictvím vystoupení dvou mladých tanečníků. Jejich swingový tanec všechny nadchl

Tito dva teenageři překvapili celé hlediště, protože nezačali tančit moderní tance, ale předvedli skvělou klasiku. Podívejte se sami.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Dnes, když před dětmi řeknete slovo tanec, většinu z nich napadnou různé kreace, jež se objevují na platformě TikTok. Tam se totiž jednou za čas ukáže nějaká píseň, někdo na ni vymyslí taneční kroky a poté se z toho stane hit, který se snaží opakovat úplně každý. Taneční kroky se sice vyvíjejí a většina mladých se snaží jít s dobou, ale stále existují děti milující tanec shag.

Co je to tanec shag?

Shag dance je druh swingového tance, který se stal hitem ve 30. a 40. letech 20. století. Tento tanec je kombinací svižné práce nohou a chytlavé hudby rhythm and blues. Pravděpodobně jste viděli tento tanec ve starých filmech a možná si i pamatujete, že jako děti jste se ho snažili napodobit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V roce 1984 se tanec Shag stal oficiálním státním tancem Jižní Karolíny a zrodila se NSDC. Od té doby pořádalo NSDC neboli National SHAG Dance Championships své každoroční utkání. Nyní je to nejdéle trvající soutěž v shag dance ve Spojených státech. Jediný rok, kdy se soutěž nekonala, byl loňský, a to jen kvůli nemoci Covid-19.

Tento pár všechny překvapil

Na YouTube se objevilo video, kde jeden z párů v této soutěži předvádí naprosto skvělé vystoupení. Trinity Davis a Mack West tančili a vyhráli II. juniorskou divizi, zároveň se stali celkovými šampiony letošního ročníku. A tak není překvapením, že Mack West letos vyhrál shag dance. Tento tanec miluje celá jeho rodina. Mackův otec Sam, jeho matka Lisa a sestra Sydney také účinkovali v této soutěži.

Duo si vybralo píseň „Pony Time“ od Chubby Checker, která je opravdu chytlavá. Pokud vám přijde rytmus povědomý, je to proto, že Checker také nazpíval populární píseň „Let’s Twist Again“. Pohyby páru vypadají tak lehce, jako kdyby to pro ně byl úplně přirozený pohyb. Jelikož jsou to profesionálové, vypadá to, jako kdyby tančili ve vzduchu. Po tanci někteří z publika vstali, tleskali jim ve stoje a oni se s úsměvem objali. Podívejte se na jejich vystoupení.

Jak se vám toto vystoupení líbilo?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články