Folklorní tanečníci v krojích zaskočili porotu, když začala hrát skladba od Michaela Jacksona. „Každý to bude chtít tančit,“ prohlásil Slávik

V talentových soutěžích není nouze o vystoupení nejrůznějších tanečních skupin. Většinou jde o podobné choreografie. Ovšem to, co předvedli tito tanečníci, zcela vybočovalo.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

V oblíbených talentových soutěžích nejednou dojde k překvapujícím okamžikům. Stalo se to i v případě folklorního tanečního souboru DFS Vánok, který se zúčastnil soutěže Česko Slovensko má talent. Už když parta mladých tanečníků oblečených do tradičních krojů přicházela na pódium, bylo jasné, jakému žánru se věnují. Nakonec ale všem vytřeli zrak, protože o klasický folklor v jejich případě opravdu nešlo.

Skladba krále popu všechny zaskočila

Když skupina zamířila před porotu, její příchod doprovázelo cinkání ostruh na botách tanečníků. „Nejdřív mě napadlo, že budete tančit, ale podle toho zvuku, se kterým jste přišli, vy budete hudební skupina,“ žertovala s tanečníky porotkyně Lucie Bílá. Folklorní taneční skupina složená z dívek a chlapců ve věku 13 až 18 let přijela z Velkých Kapušian u slovenských Michalovců. Pak už se na pódiu začaly dít zajímavé věci.

Mírné pozdvižení v sále vypuklo, když začala hrát hudba. Namísto nějaké folklorní písně, která s ohledem na kroje, jaké tanečníci měli na sobě, se přímo nabízela, začal hrát hit They Don’t Care About Us od krále popu Michaela Jacksona. Lidé v hledišti i porotci nechápali, co to má znamenat. Tanečníci postupně napochodovali na pódium ve dvou vlnách, vytvořili páry a začali tančit na rytmický úvod skladby.

Tanečníci si vysloužili potlesk ve stoje

Talentovaná slovenská taneční skupina výborně propojila regionální folklor s moderní hudbou. Obzvlášť působivě to vyznělo právě v rytmických pasážích. Když se mezi tanečními skupinami, o něž v soutěži nebyla nouze, objeví zástupce nějakého menšinového žánru, je to pokaždé sympatické a vítané zpestření. Publikum Vánok podporovalo potleskem do rytmu, který ještě víc vyšponoval skvělou atmosféru vystoupení.

Jaro Slávik iZdroj fotografie: Nextfoto

Když Vánok dotančil, vysloužil si bouřlivé ovace. Porotci i diváci tleskali ve stoje a v očích některých přítomných se objevily i slzy. „Geniální, geniální,“ zhodnotila tanečníky Lucie Bílá. Podle obávaného porotce Jara Slávika udělali tanečníci neuvěřitelnou reklamu folkloru. „Každý to bude chtít tančit, protože je to jiné a funguje to. Kvůli souborům, jako jste vy, vznikla soutěž Česko Slovensko má talent,“ řekl.

Co říkáte na folklorní tanec na moderní hudbu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat