O tajemství Vladimíra Menšíka věděli jen jeho 2 nejbližší kamarádi. Mohl jít na několik let do vězení

Zbožňovaný umělec, který si získal srdce hned několika generací fanoušků, se do podivné šlamastyky dostal náhodou, když si šel vyzvednout nový občanský průkaz.

Mříže vězení i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Legendární herec Vladimír Menšík (†58) hrál navzdory nemoci, která mu ztrpčovala život, do poslední chvíle v divadle, televizi i ve filmu. Rodák z Ivančic u Brna vystudoval strojní průmyslovku a následně absolvoval Janáčkovu akademii múzických umění. Jeho talent byl obrovský. Málokdo třeba ví, že také skvěle zpíval, hrál na klarinet, klavír nebo mandolínu. Měl také tajemství, které roky bedlivě střežil.

O tajemství věděli jen dva herečtí kamarádi

Publikem zbožňovaný herec, který exceloval třeba ve snímcích Což takhle dát si špenát, Jak utopit dr. Mráčka, Bouřlivé víno, Dobří holubi se vracejí nebo v seriálu Arabela, byl živel. Oplýval obdivuhodnou výřečností a byl geniálním vypravěčem historek. Televizní silvestrovské programy, jež moderoval, patří do zlatého fondu zábavy.

Herečka Jiřina Bohdalová s vnukem Markem a Vojtou

Bohdalová si pustila pusu na špacír a prokecla rodinné tajemství

Přestože Menšík působil jako zábavný upovídaný extrovert, měl velké tajemství, o kterém skoro nikdo nevěděl. Svěřil ho jen svým dvěma kamarádům a hereckým kolegům Lubomíru Kostelkovi a Oldřichu Velenovi. „Láďa měl zfalšovaná data narození. Věděl to jen Kostelka a já. Ovšem dřív to bylo trestný, dnes je to už promlčený. Aspoň doufám,“ cituje Velena Deník.

Podfuk mu měl umožnit dřívější důchod

Konkrétně šlo o záměnu jednoho čísla v datu narození. „Rozený byl 1929, ale přiznal mi, že všechny úřední papíry postupně předělal na rok 1924. Inspiroval ho ledabylý zápis úřednice při vystavování nové občanky. Napsala devítku jako čtyřku a Láďa toho využil. Proč? Nakonec kápl božskou a řekl mi: Oldo, já bych chtěl jít dřív do penze,“ dodal Velen.

Vladimír Menšík. Dnes vzpomínáme na tohto herce. Pokud ho máte stále rádi sdílejte vzpomínku pro ostatní.

Zveřejnil(a) Vzpomínky na osobnosti dne Úterý 8. října 2019

K šedesátým narozeninám Menšík dokonce dostal blahopřejný dopis od prezidenta republiky Gustáva Husáka. Bylo mu však tehdy teprve 55 let. Šedesátin se herec totiž nedožil. Skoro celý život měl problémy s dušností a nepříjemným kašlem. První astmatický záchvat prodělal v mládí. Jenže nemoc mu byla diagnostikována až mnohem později. Podle Blesku se lékařům totiž vyhýbal. Na sklonku života s ním však na vystoupení lékařka musela jezdit. Pravidelně mu píchala injekce, aby mohl vůbec dýchat.

Co říkáte na podfuk, který herec tajil?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články