Bohdalová si pustila pusu na špacír a prokecla rodinné tajemství

Poté co herečka překonala zdravotní komplikace, kvůli kterým skončila v nemocnici, se objevila na festivalu v Karlových Varech. Sršela energií a prozradila radostnou zprávu.

Herečka Jiřina Bohdalová s vnukem Markem a Vojtou i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Vážné zdravotní problémy, které letos sužovaly legendární herečku Jiřinu Bohdalovou (92) jsou zřejmě zažehnány. Stejně jako celá řada domácích i zahraničních celebrit si ani ona nenechala ujít nejprestižnější český filmový festival v Karlových Varech. Po červeném koberci se prošla se svými vnuky Markem a Vojtou, kteří zjevně dobře naladěné babičce rádi dělali doprovod. „Špatně se mi dýchá, ale tohle ještě zvládnu,“ řekla Blesku.

Vnukovu snoubenku si prověřila

Známky po únavě nebo vyčerpání se na ikoně české kinematografie neprojevovaly. Zdálo se, že ve společnosti se cítí jako ryba ve vodě. Dokonce si pustila pusu na špacír a prozradila rodinné tajemství. Pozornosti médií totiž neunikla snoubenka, kterou měl hereččin vnuk Vojta po svém boku. A svatba je prý na spadnutí. „Nebude to dlouho trvat… možná už za týden to bude paní Stašová,“ prozradila serveru Bohdalová.

Pyšná babička se na veselku těší a rozpovídala se i o podrobnostech. „Berou se, protože chtějí, ne že by museli. Ale pravnoučete bych se dočkala ráda. Hlavně jim ale přeju, aby jim to vydrželo,“ nadšeně vyprávěla populární herečka. Nedávno se nechala slyšet, že neponechala nic náhodě. „Snoubenku mám prověřenou, všechno je v pořádku,“ řekla Bohdalová.

Herečka bojovala s plicní embolií

Problémy s dýcháním, které ikonická herečka během návštěvy proslulého festivalu v západočeské lázeňské metropoli zmínila, jsou zřejmě důsledkem nemoci, již prodělala začátkem roku. Její zdravotní stav byl tehdy mnohem vážnější, než později sama přiznávala. Tvrdila, že jí prostě nebylo dobře. Jenže ve skutečnosti jí šlo o život. Poté, co prodělala plicní embolii, lékaři pražské nemocnice na Homolce proslulou Bohdalku téměř vyrvali hrobníkovi z lopaty.

Jiřina Bohdalová iZdroj fotografie: Nextfoto

Na festivalu ale bylo vidět, že se cítí být v dobré kondici. Dokonce už se pustila do práce. V srpnu ji čeká natáčení nového filmu. „Já jedu, to je na mně dobrý. Kdybych přestala, bylo by to špatný. Musím, i kdyby se mi nechtělo,“ vysvětlila Bohdalová severu. Současně se netajila tím, že by si ještě ráda také střihla roli v komedii. Při čtení scénáře by se prý ale musela bavit. „Jsem odchovanec Vladimíra Dvořáka, a ten nastavil laťku hodně vysoko,“ dodala s tím, že pokud takový scénář vznikl, je k dispozici.

S jakými rolemi máte hereckou ikonu nejvíc spojenou?

Zdroj: Blesk
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články