Na tatínkově pohřbu si všiml, že matku drží za ruku strýc. Na povrch vyplavalo tajemství skryté 32 let

Zaskočilo ho nezvyklé chování jeho matky a strýce na pohřbu otce. Později vyšlo najevo něco, co celý svůj život jen vzdáleně tušil.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Při některých zvláštních událostech mohou na povrch vyplavat i nejstřeženější rodinná tajemství. Přestože jde o citlivé záležitosti, které byly dlouhé roky bedlivě skrývány, nemusí být jejich prozrazení až tak moc velkým překvapením. Stalo se to i v rodině mladého muže, jemuž právě zemřel otec. Podivné chování jeho matky na pohřbu ho zaskočilo a přimělo ho hledat odpověď na otázku, která ho dlouho trápila.

Všiml si, že se tátovi nepodobá

Celý život měl Mike Foster z amerického Dallasu pocit, že všechno není tak, jak má být. Když mu ve dvaatřiceti letech zemřel otec, konečně se dozvěděl, co bylo příčinou jeho pochybností. Na pohřbu viděl, jak se jeho matka a strýc Beau drží za ruce. Hlavou se mu zase začaly honit myšlenky, které ho pronásledovaly řadu let. Od dětství si totiž byl se strýcem, jenž rodinu často navštěvoval a podílel se na jeho výchově, velmi blízký.

Při pohledu na staré fotografie, na nichž byli jeho otec a strýc zamlada, se nemohl ubránit dojmu, že se svému tátovi nepodobá. Bylo mu čtrnáct let, zhruba ve stejném věku byli i oba bratři na snímcích. Mike si všiml, že vypadá skoro stejně jako strýc. „Hluboko v podvědomí jsem měl pocit, že je to můj biologický otec. Máma ale tátu velmi milovala a on byl můj otec, ale věděl jsem, že se děje něco divného,“ říká Mike.

Konečně se dozvěděl pravdu

O svých pochybnostech se s rodiči snažil mluvit. „Vždy ale změnili téma a vyhýbali se odpovědi. Říkali, že si vymýšlím a že by mi můj otec a matka nelhali,“ vysvětluje Mike. Neměl ze sebe dobrý pocit, že na rodiče naléhal. Přesto mu to nedalo a vyzpovídal i strýce s tetou. Pokaždé ale narazil na hradbu mlčení a výmluv. Nechápal, proč se neodbytného pocitu nemůže zbavit, ani proč všichni v jeho okolí mlží.

Muž si prohlíží fotky iZdroj fotografie: Depositphotos

Do okamžiku otcova pohřbu o tom už nemluvil. Když ale viděl, jak strýc drží matku za ruku, myšlenky se okamžitě vrátily. Při večeři po obřadu se jich zeptal a konečně se dozvěděl pravdu. Matka a Beau mu řekli, že je jejich dítě. Tajit to před ním chtěl jeho zesnulý otec. Byl neplodný, ale s matkou potomka chtěli. Adopci ale nehodlali podstoupit.

Vztah k otci se nikdy nezmění

Otec se strýcem k sobě měli celý život velmi blízko. Takže se zrodil plán, který před Mikem tajili dvaatřicet let. Když pravdu konečně zjistil, nastalo ticho. Potřeboval čas, protože nevěděl, jak se k situaci postavit. Nakonec si uvědomil, že oba ve svém životě měl i předtím, takže se vlastně nic nezmění. „Pocity, jež chovám ke svému zesnulému otci, který mě celý život miloval a staral se o mě, se také nikdy nezmění,“ dodal Mike.

Jak byste reagovali na takovou zprávu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články