Bezdomovec dal náhodné ženě všechny vyžebrané peníze. Ani jeden z nich ale nečekal, že spolu budou mít dítě

Ne každý bezdomovec se na ulici ocitl vlastní vinou. Tento muž se roky marně pokoušel najít si práci, ale bez úspěchu. Jeho dobré srdce ale zůstalo.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jack Richardson byl již nějakou dobu bezdomovcem. Postupně se naučil životu na ulici. Několik měsíců se snažil si najít práci, ale to se mu ani jednou nepovedlo. Zaměstnavatelé nikdy neprojevili zájem o člověka bez určitého zázemí a příjmu. Život se mu obrátil o 180 stupňů, když potkal svou budoucí manželku. V té době však nevěděl, jak to celé dopadne.

Při prosbě se žena rozplakala

Každý den si vyžebral určitou částku, jež mu vždy vystačila na základní lidské potřeby. Jednoho večera opět sháněl finanční prostředky v centru města. Oslovil také procházející ženu, o které později zjistil, že se jmenuje Tony. Tato dáma se mu svou reakcí vryla do paměti, od té doby na ni nemohl přestat myslet. Po jeho prosbě o pár drobných se totiž rozplakala.

Vyprávěla mu, jak nemá sama dost peněz ani na zaplacení účtů za elektřinu. Jack byl jejím povídáním šokován, a tak dal Tony všechny finance, které měl zrovna u sebe. Na tuto chvíli vzpomíná: Plačící ženy jsou pro mě jako kryptonit. Dal jsem jí peníze, aby neplakala, ale ona plakala ještě více.” Dva lidé se tak stali přáteli. O pár týdnů později se znovu potkali na stejném místě.

Žádost o ruku

Jack dostal svou první práci na ulici, roznášel noviny a letáky. V té době se již s Tony pravidelně setkávali. Při jedné z jejich schůzek se Jack zmínil o svém přespávání na určitém parkovišti. Tony se zhrozila a nabídla Jackovi spolubydlení. Po roce společného soužití udělal Jack nejdůležitější krok svého života. Na místě, kde se poprvé potkali, požádal Tony o ruku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Žena nemohla odmítnout. Kontroverzní pár neměl dostatečné finanční prostředky na to, aby uspořádal velkolepou svatbu. Nejprve měl v plánu pouze skromný úřední obřad. Tehdy však zasáhla veřejnost a obdivovatelé této dvojice. Vytvořili sbírku, která pokryla hezkou svatbu a další vybavení do jejich společného bydlení. Tento pár svým sňatkem boří hranice. Nyní už jsou šťastní nastávající rodiče.

Jak vnímáte jedince bez domova?

Zdroj: TheSun
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články