Svatební dar, který dostali, považují novomanželé za drzost největšího kalibru. „Všem hostům jsme říkali, že chceme peníze“

Dar, který dostali od jednoho ze svatebních hostů, novomanžele velice rozzlobil. Považují to za obrovskou neúctu.

Novomanželé si vyměňují během svatby prstýnky i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Svatba bývá velkolepou a často drahou záležitostí. Není tedy divu, že si novomanželé od hostů nejčastěji přejí finanční dary, které tak alespoň zčásti pokryjí veškeré náklady, někdy dokonce zaplatí svatbu celou a ještě zamilovanému páru zbyde něco navíc. Mnohým svatebčanům ale dělá největší problém odhadnout, kolik peněz vlastně do obálky vložit. Někteří proto darují něco zcela jiného, jak nám napsala čtenářka v dopise.

Novomanželé si od hostů přáli peníze

Paní Iveta C. se nedávno stala vdanou paní. Když ji partner po pětiletém vztahu požádal o ruku, byla štěstím bez sebe. Ihned po zasnoubení začali plánovat pohádkovou svatbu, kterou si oba moc přáli. Oba měli velkou rodinu a spoustu přátel, takže věděli, že je tato akce bude stát nemalé peníze, ale nechtěli se o svůj nádherný den připravit. Shodli se, že si svatebčanům jasně řeknou o peníze, než aby dostali nějaké zbytečné dary.

„Všem hostům jsme říkali, že chceme peníze. Dokonce jsme to zakomponovali i do pozvánky,“ vysvětluje paní Iveta. Na svou svatbu pozvali přes sto lidí. Jelikož se vše zdražilo, věděli, že zaplatí minimálně dvě stě tisíc korun, a tak doufali, že svatebčané jejich přání vyslyší. „Bylo nám jedno, kolik peněz nám kdo dá, hlavně ať nám ale opravdu nějaké finance přispějí,“ svěřuje se dále v dopise zaslaném do redakce DámskéhoDeníku čtenářka.

Ženichova sestra je svým darem šokovala

„Svatba byla úžasná, vše vyšlo přesně podle plánu a my se těšili, až si přečteme všechna přání a spočítáme darované peníze,“ píše dále paní Iveta. Rozbalovali jednu obálku po druhé a s nadšením dávali bankovky a mince na jednu hromadu. Když ale otevřeli obálku, kterou jim darovala ženichova sestra, nemohli uvěřit svým očím.

Nenacházely se tam peníze ani žádný poukaz, ale bankovky ze hry Monopoly. „Nevěděli jsme, jestli si z nás švagrová jen střílí. Jak jsme se ale poté dozvěděli, myslela to vážně,“ dává najevo své rozhořčení čtenářka. Ženichova sestra jim řekla, že nemá peníze na rozdávání, a tak jim dala aspoň tyhle.

„Tím u mě nadobro skončila. Už nikdy ji k nám nepozvu. Jen se na naší svatbě zadarmo najedla a napila. Že jí není trapně,“ pokračuje dále čtenářka. „Prosím vás, jestli budete pozváni na svatbu, kde po vás novomanželé budou chtít peníze, dejte jim je. Nedělejte ze sebe hlupáky a vyslyšte jejich přání,“ apeluje na všechny v dopise paní Iveta. Jasná pravidla pro výběr svatebních darů dali také snoubenci, jejichž video z rozbalování jsme již na DámskémDeníku zveřejňovali.

Kolik peněz je pro vás jako svatební dar akorát?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články