Kvůli nemocnému otci uspořádali svatbu přímo v nemocnici. „Jiná možnost nebyla. Táta by normální obřad nezvládl,“ říká nevěsta

Snoubenci si svůj velký den pečlivě naplánovali na konec června. Jenže krutá nemoc otce nevěsty jim zkřížila plány a museli začít jednat, aby se jejich svatby dožil.

svatba i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Svatba je jedním z nejkrásnějších životních předělů a všichni snoubenci si přejí sdílet tento zážitek se svými nejbližšími. Přesně tak si svůj velký den představovala i budoucí nevěsta Brittny Arceová. Nepočítala ale s tím, že bude muset bojovat s časem, aby vstup do manželství mohla oslavit s oběma svými rodiči. Jejímu otci totiž byla diagnostikována rakovina a jeho stav se rychle horšil.

Snoubenci změnili svatební plány

Před rokem řekli lékaři padesátiletému Abrahamu Arceovi děsivou zprávu. Diagnostikovali u něj totiž rakovinu slinivky. Léčba se míjela účinkem a v posledních týdnech se jeho stav dramaticky zhoršil. Musel být hospitalizovaný v Nemocnici svatého Josefa v kalifornském městě Orange. Byl velmi slabý a zdálo se, že se svatby své dcery, která se měla konat na konci června, nedožije, napsal deník TheGuardian.

Brittny moc dobře věděla, že si její otec dlouho přál, aby mohl na její svatbě být a doprovodit ji k oltáři. Udělala by cokoli, aby mu přání splnila. Jenže jak zákeřná nemoc rychle a nekompromisně postupovala, bylo stále jasnější, že původně plánovanou svatbu její otec prostě nezvládne. Obřad se musel uskutečnit dřív a v prostorách nemocnice.

Dceři radil, aby se nikdy nevzdávala

Pokoj umírajícího otce byl blízko nemocniční kaple, kde se 23. května obřad konal. Zesláblého a vyčerpaného Abrahama tam museli přivézt na kolečkovém křesle, ale svou dceru k oltáři nakonec dovedl. Je to můj hrdina, obětoval nám celý svůj život. Znamená pro mě úplně všechno, je to můj nejlepší kamarád a člověk, ke kterému vzhlížím. Láme mi srdce, když vidím, jak postupně přichází o zbytky sil,“ cituje Brittny televizní stanice ABC7.

Obřad byl velmi dojemný. Mladí novomanželé složili své sliby a ženich Alan Tran ujistil otce nevěsty, že se o jeho dceru bude dobře starat a bude jí oporou v těch nejtěžších životních chvílích. Brittny byla šťastná, že otec mohl být s ní, a svěřila se, že se hodlá řídit jeho radou. „Vždycky mi říkal, ať se nikdy nevzdávám, ať vytrvám, i kdyby se dělo cokoliv, ať mám radost a jsem šťastná,“ dodala.

Co říkáte na to, co snoubenci udělali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články