Školní svačiny vyvolaly hádku mezi matkami: „Můj syn kvůli spolužákovi nechce jíst!“ rozčiluje se Alena (34)

Paní Alena řeší velký problém. Její syn nechce svačit, jelikož si jeho spolužák nosí silně zapáchající jídlo.

školní svačina
                   

Být rodičem vyžaduje velkou zodpovědnost a umět řešit problémy, které jejich dítě zažívá. V takové situaci se ocitla i čtenářka Alena K., která se rozhodla o svůj nepříjemný zážitek podělit s ostatními. A to především proto, aby si některé matky uvědomily, co dávají svým dětem na svačinu. Ač se jim to totiž může zdát normální, někomu se to nemusí líbit, dokonce to může vést až ke zvracení.

Nejí kvůli smradlavým svačinám

Čtyřiatřicetiletá paní Alena K. vychovává s manželem syna Lukáše. Ten chodí do čtvrté třídy. Školu má rád, je oblíbený a má spoustu kamarádů. Nikdy neměl s nikým žádný problém, ovšem až donedávna, a to když od ledna přestoupil do jeho třídy nový spolužák. Od té doby začal chodit chlapec domů hladový, často s ani netknutou svačinou. Když jeho matka zjistila proč, začala jednat.

„Lukáš je bezproblémový chlapec, když jsem tedy na něm začala pozorovat určité změny, navíc nejedl svačiny, chtěla jsem zjistit důvod. Naštěstí mi ho řekl,“ píše v dopise zaslaném do redakce DámskéhoDeníku paní Alena K. Jeho nový spolužák je totiž napůl Vietnamec. Na tom samozřejmě není nic špatného, on ale do školy nosí šílené svačiny. Jakési míchaniny všeho možného, které Lukášovi hrozně smrdí. „Synovi se z toho nejednou udělalo zle, párkrát se dokonce pozvracel. Je to prý hrozný smrad,“ vysvětluje dále čtenářka.

Ostrá hádka nic nevyřešila

Matka tedy začala jednat. Jednou přišla do školy v době svačiny, aby se přesvědčila o tom, že jí syn nelže. „Bylo to šílené, takové jídlo bych dítěti nikdy nedala,“ svěřuje se v dopise paní Alena K. Počkala si tedy po škole na matku dotyčného hocha a slušně ji požádala, aby synovi dávala normální jídlo. „Ženská na mě vystartovala, co si to dovoluji, že mu bude dávat, co chce. Tak jsem jí řekla, že ok, ale ať si to jí třeba na záchodě, aby to nemuseli čichat ostatní,“ líčí část ostré hádky čtenářka.

Žena doufala, že se matka synova spolužáka polepší, ale bohužel. „Dám jí ještě šanci, pokud to ale bude pokračovat, začnu to řešit s učitelkou a ředitelkou školy. Přeci nebude můj syn hladovět jen kvůli těm smradlavým sajrajtům spolužáka,“ píše dále čtenářka. „Maminky, uvědomte si, že vaše děti nejsou ve škole samy. Buďte soudné a dávejte jim normální svačiny,“ apeluje na ostatní rodiče paní Alena K.

Snad tedy bude mít paní Alena K. štěstí a problém jejího syna se brzy vyřeší. Není ale jediná, která má problém s jídlem ve škole. Mnoho rodičů si stěžuje na obědy podávané ve školních jídelnách. Na DámskémDeníku jsme se zmiňovali o matce, která zveřejnila fotku jednoho takového pokrmu, čímž vyvolala vlnu nevole.

Jak by podle vás měla matka problém řešit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články