18letá dívka v kómatu porodila dítě, aniž by tušila, že je těhotná. Probudila se s novorozenou holčičkou v ruce

Kvůli vzácné vrozené anomálii dívka neměla až do porodu donošené holčičky tušení o tom, že je těhotná. Porodila v kómatu císařským řezem a po probuzení byla v šoku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ebony Stevenson je osmnáctiletá studentka sportovní fyzioterapie a do onoho osudného dne žila běžným životem dospívajících dívek. Když ji znenadání rozbolela hlava a k zemi ji poslaly podivné záchvaty, neměla nejmenší tušení o tom, že se její život obrátí naruby. Netrpěla ale žádnou zákeřnou nemocí, byla pouze těhotná. Neměla o tom však nejmenší tušení až do chvíle, kdy se probudila z umělého spánku a v ruce držela novorozence. V ten moment zažila největší šok svého života.

Těhotenství maskovala druhá děloha

Britská studentka z Manchesteru se narodila se zvláštní anomálií, která postihuje odhadem jednu ze tří tisíc žen na celém světě. Lékaři ji znají pod názvem uterus didelphys a jedná se o přítomnost dvou děloh namísto jedné, což mimo jiné znesnadňuje početí a donošení zdravého dítěte. Ebony se však setkala s druhým vedlejším efektem této poruchy. Těhotenství probíhalo v děloze umístěné uvnitř těla, takže se jí ani nevytvořilo těhotenské břicho. Z druhé dělohy navíc celé těhotenství dál menstruovala, což dovedlo iluzi k dokonalosti.

Když se Ebony jednoho rána probudila s bolestí hlavy, netušila, co ji za pár dnů čeká. Během pár minut se bolest zhoršila na nesnesitelnou úroveň. Poté, co o tom řekla své matce Sheree, se skácela k zemi v křečích. Sheree dosud nic takového neviděla, a proto ihned zavolala své dceři záchranku. V průběhu několika minut, než sanitka dorazila, se záchvat opakoval ještě pětkrát. Lékaři se ptali, zda dívka nemůže být těhotná, což matka vyloučila. K jejímu zděšení se však na dceřině těle náhle objevilo typické vyboulené břicho.

V kómatu porodila císařským řezem

Po několika vyšetřeních lékaři zjistili, že Ebony trpí těhotenskou nemocí preeklampsií, která způsobila její záchvaty. Mamince Sheree oznámili, že je nutné okamžitě vyvolat porod. V půl druhé v noci proto Ebony podstoupila nouzový císařský řez a porodila holčičku vážící okolo 3,5 kilogramů. Poté dívku převedli do umělého spánku, v němž setrvala další čtyři dny. Po probuzení ji čekalo obrovské překvapení v podobě malé dcerky.

Nemyslela jsem si, že bych chtěla děti. Přinejmenším alespoň dalších 10 let,“ uvedla Ebony. „Probudit se z kómatu a zjistit, že jsem byla těhotná a porodila jsem holčičku, bylo přinejmenším zdrcující,“ vzpomíná na svůj šok mladá maminka v rozhovoru pro server Manchester Evening News. Nakonec ale příroda zvítězila a dívka je ze své dcery unešená.

Setkání s mým dítětem bylo tak neskutečné, připadalo mi to jako mimotělní zážitek,“ přiznala prvorodička. „Bála jsem se, že se s dcerou nespojím, protože jsem neměla čas přemýšlet nad jejím příchodem. Ale myslím, že je úžasná,“ říká o své malé holčičce, kterou pojmenovala Elodie. „Je to naprostý zázrak, Elodii bych nevyměnila ani za celý svět,“ nešetří nadšením.

O dítě se bude starat babička, matka dostuduje

Lékaři o Elodii hovoří jako o zázračném dítěti. Vzhledem ke dvojité děloze matky totiž bylo vysoce nepravděpodobné, že by se vůbec mohla narodit. Takto postižené ženy totiž téměř ve všech případech mají velké potíže s otěhotněním. A když už otěhotní, často mají problémy dítě vůbec donosit.

V případě Ebony však lékaři soudí, že vzhledem k porodní váze holčičky se jedná o dokončené těhotenství. „Jsem tak nadšená, když se každé ráno probudím, vidím ji a vím, že strávím další den se svým vzácným malým zázrakem,“ říká Ebony. Poté, co strávila s miminkem dalších čtrnáct dní v nemocnici, se Ebony vrátila s Elodií domů, aby holčičku představila svým čtyřem sourozencům, Kennedymu (12), Poppy (8), Pii (3) a Navy (2), s nimiž teď bude vyrůstat.

I přes své nadšení z miminka zůstává Ebony nohama na zemi a plánuje dokončit své studium na Hopwood College v Middletonu. S péčí o miminko jí proto pomůže mladá babička Sheree. I když jsem neměla čas se připravit, za nic na světě bych to, co se stalo, nevyměnila,“ uzavřela Ebony.

Jak byste reagovali na tak neočekávané miminko v rodině?

Zdroj: ManchesterEveningNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Tchyně mě naučila dávat do záchodu čajové sáčky. Dokud jsem to nezkusila, nevěřila jsem, že to může mít nějaký účinek
Události247.cz
Události247.cz
Putin má sám z jaderných zbraní strach. Bojí se oprávněně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Daniela názorně ukázala, jak uvařit zázvorový čaj, aby měl nejsilnější účinek. Dvěma ze 3 způsobů se připravujeme o živiny
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo najde skryté tváře? Jen hrstka lidí dokáže prokázat silný smysl pro detail, chce to maximální soustředěnost