Strach z rakoviny provází Aničku Slováčkovou dodnes. Vrátit se může kdykoli

Muzikálová herečka nabádá fanoušky, aby se o své zdraví starali a nepodceňovali preventivní vyšetření u lékaře. Frajeřina totiž je se o sebe starat a zachránit si život.

Anna Julie Slováčková i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Boj se zákeřnou rakovinou prsu vyhrála zpěvačka a herečka Anna Julie Slováčková (27) už před dvěma lety. Přesto má stále strach, že se nemoc vrátí. Vzpomínky na dlouhé a náročné období, které by nejraději vymazala ze svého života, ji pronásledují. Zejména když dochází na pravidelné lékařské kontrolní prohlídky. „Dnešní kontrola mě vrátila zase trochu zpátky. Vše dopadlo dobře, ale ten strach tam asi bude vždycky… to je přirozený,“ napsala na svém instagramovém profilu.

Rakovina byla životní zkouška

Současně Slováčková apeluje na fanoušky, aby nepodceňovali preventivní vyšetření. V Česku je totiž každý rok diagnostikováno zhruba 60 tisíc zhoubných nádorů a téměř polovina lidí rakovině podlehne. „No a tak jsem vám jen chtěla připomenout, jak moc je zdraví křehká věc. A jak moc je prevence důležitá! Věnujte svému tělu aspoň těch pár minut jednou za měsíc a hlídejte svá prsa, varlata atd. Ať vám nejlepší přátelé pak taky nemusí někdy holit hlavu,“ dodala zpěvačka k emotivnímu videu, na kterém si v době, kdy procházela chemoterapiemi, nechala odstranit vlasy.

Je to už pět let, co si dcera herečky Dagmar Patrasové (67) a hudebníka Felixe Slováčka (80) nahmatala bulku v prsu. Od lékařů se následně dozvěděla, že je to rakovina. Takový verdikt obrátí člověku život vzhůru nohama. Mladá zpěvačka se s nemocí snažila vyrovnat a bojovat. Sáhla si při tom na dno svých psychických sil. „Myslím si, že je to určitá životní zkouška, která musí zákonitě vyselektovat spoustu věcí ze života. Ať už jsou to lidi nebo práce, která člověka nebaví, prostě stresy navíc, které jsou k ničemu,“ cituje Slováčkovou server Extra.

Největší frajeřina je se o sebe starat

Během zdlouhavé a drastické léčby si zpěvačka prošla peklem. Absolvovala dvanáct chemoterapií a ozařování, které se bolestivě podepsaly na jejím těle. S odstupem času na sociálních sítích zveřejnila fotografie spálenin, jež na jejím prsu po terapii zůstaly. „Znám bohužel spoustu lidí kolem mě, kterým se léčba na kůži podepsala a cítili se kvůli tomu mizerně. Já osobně hledala při své léčbě informace k popálení kůže po ozařování. Neměla jsem díky Bohu žádné extrémní spáleniny, ale příjemné to nebylo,“ napsala Slováčková k fotografii pořízené po ozařování.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Anna Julie Slováčková (@anna_julie_slovackova)

Není divu, že i dva roky poté, co si vyslechla od lékařů dobré zprávy, je Slováčková stále jako na trní a obává se recidivy. I proto apeluje na fanoušky, aby nepodceňovali prevenci, a snaží se pomáhat ostatním ženám a onkologickým pacientům, kteří se potýkají s podobnými obtížemi, jaké potkaly ji. „Vždycky mě naštve, když slyším od nějaké kamarádky nebo kamaráda, že už nebyl na kontrole u doktora dva roky a myslí si, že je velký borec. Největší frajeřina totiž je se o sebe starat a ten život si dokázat zachránit a být zdravý,“ řekla serveru Slováčková.

Co děláte pro sebe, abyste si udrželi zdraví?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články