Pejsek se narodil s nesmírně vzácnou vrozenou vadou. To mu ale nebere radost ze života

Vrozené vady mohou potkat nejen člověka, ale také zvíře. Tento pejsek se narodil s více končetinami, to mu ale neubírá na radosti ze života.

Štěně i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Narodit se s postižením je vždy těžké nejen pro danou bytost, ale také pro okolí. Spoustu deformací je možné vyřešit, uzdravit či úplně odstranit, a to díky velmi vyspělé lékařské péči, která je například v České republice na opravdu vysoké úrovni, a to v celosvětovém měřítku, jak Dámský Deník zjistil. Abnormality jsou přitom v přírodě zcela běžné a normální. Týkají se tedy nejen lidí, ale i stvoření ze zvířecí říše.

Našli v sobě kamarády

Chlapec z anglického Essexu Luke trpí lupénkou. Na toto chronické kožní onemocnění bohužel dodnes neexistuje lék, je-li ale osoba pod lékařským dohledem, je možné nemoc velmi dobře korigovat. A o co se vlastně jedná? Je to autoimunitní onemocnění, při kterém dochází ke zrychlenému dělení kožních buněk. Projevem jsou pak svědivé, bolestivé, zarudlé a šupinaté skvrny na kůži.

Přihlaste se k našemu newsletteru a mimo jiné získáte možnost účastit se soutěže a mít přehled o dalších nabídkách našich partnerů. Soutěž je pouze pro aktivní odběratele novinek.


Svědění bez zjevné příčiny může být indikátorem závažných nemocí

Svědění kůže iZdroj fotografie: Pexels
Lupénka je velmi nepříjemná nemoc.

Luke je kvůli svému onemocnění terčem posměchu ze strany svých spolužáků. Šikana je bohužel ve školách běžná a děti jí trpí. I Dámský Deník psal o 6leté holčičce, která kvůli ní plakala ze spaní a opakovaně zvracela. Luke moc kamarádů neměl. A potom uviděl inzerát místního chovatele, který nabízel 8týdenní štěně k odběru. Stejně jako Luke nebyl pes úplně zdravý – tento labrador měl hned 6 končetin, informuje Fox 5 Atlanta. Jejich pouto bylo od prvního okamžiku nesmírně silné a oni v sobě našli obrovské zalíbení.

Štěně plné radosti

Polymelie, tedy nadpočet končetin, je velmi raritní záležitost. Dámský Deník vypátral, že u psů je to 1 případ až na statisíce narozených štěňat. Štěně dostalo jméno Roo, a to z anglického slova „kangaroo“, což znamená klokan. Jméno bylo vybráno kvůli jeho způsobu pohybu. Přední tlapky má 4, ale bohužel je nedokáže správně použít. K pohybu tak primárně používá zadní tlapky a předními se nadzvedává. „Její zvláštní tlapky jí nezpůsobují žádnou bolest a je vidět, že je plná života a štěněcí energie,“ řekla matka Luka pro Daily Mail.

„Štěněčí jednorožec“ dostal netradiční jméno po kytovci. Narodil se totiž s ocáskem přímo uprostřed čela

Kvůli zlepšení mobility Roo chce ale rodina navštívit i specialisty, kteří by jí mohli pomoci. V tuto chvíli je však celá rodina šťastná. Roo žije v milujícím prostředí a Luke už tolik netrpí posměchem spolužáků. Jsou si každodenní oporou.

Jakou abnormalitu jste kdy u psa viděli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články