Za pár stovek koupil starý gauč a našel v něm 1 000 000 Kč. „Ty peníze nechci,“ říká

Nadšenec do cenově výhodných bazarových nákupů si pořídil obstarožní pohovku, která nebyla až tak pohodlná, jak předpokládal. Když zjistil důvod, byl v šoku.

Staraá pohovka vyhozená v přírodě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Staré použité věci, na které se dá narazit na bleších trzích nebo ve starožitnictvích, mohou být někdy opravdové terno. Přesvědčil se o tom i Howard Kirby, který si v bazaru ve městě Owosso v americkém státě Michigan koupil omšelý gauč z druhé ruky. Na obyčejném kusu nábytku nebylo na první pohled vůbec nic výjimečného. Dokonce se novému majiteli pohovka jevila i trochu nepohodlná. Ukázalo se ale, že se v ní ukrývá poklad.

Koupil pohovku za příznivou cenu

Spousta lidí si ráda kupuje starý použitý nábytek. Dýchá z něj trocha historie, vypovídá o předchozích majitelích a navíc bývá levnější než nový. Tedy pokud nejde o vzácné sběratelské věci, jejichž cena bývá astronomická. Kirby patří k lidem, kteří prolézání vetešnictví zbožňují. Objíždí výprodeje a velmi často si z nich odnáší předměty, které už jiným lidem dosloužily, ale jemu se hodí.

starožitnictví

V zastavárně koupila předmět ve tvaru vejce za pár korun. Po jeho otevření objevila poklad rekordní hodnoty

Neuvěřitelnou kliku měl v případě koupě obstarožního otomanu, který bazar dokonce nabízel ve slevě. Podle webu NBCNews na něm visela cenovka se skromnou cifrou 70 dolarů, což je v přepočtu asi 1 600 korun. Kirby byl nadšený, protože gauč se přesně hodil do jeho obývacího pokoje, a tak s jeho koupí ani vteřinu neváhal.

V gauči byl schovaný balík peněz

Gauč si přivezl domů, umístil naproti televizi a rychle si na něj zvykl. Od začátku měl ale Kirby pocit, že není tak pohodlný, jak si myslel. Problematický byl prý hlavně polštář pod nohy. Poduška pod nohy se mi vždycky zdála nějak tvrdá,“ cituje novopečeného majitele pohovky web MLive. Nakonec se rozhodl, že tomu přijde na kloub a zkontroluje, čím jsou polštáře naplněné. Když se dostal do útrob nepohodlné podnožky, nemohl uvěřit vlastním očím.

Uvnitř se totiž nacházel pořádný balík peněz. Přesněji šlo o 43 170 dolarů, což je v přepočtu více než milion korun. Šťastný nálezce si chtěl poklad zpočátku nechat. Pak se v něm ale hnulo svědomí a vydal se do obchodu zjistit, komu gauč původně patřil, aby mu peníze vrátil. „Nemohl jsem si ty peníze nechat, nepatřily mi,“ řekl Kirby. Rodina, která malý poklad dostala zpět, mu je vděčná.

Co říkáte tomu, co gauč ukrýval?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články