Video: Při vyklízení domu po babičce objevil v podlaze tajný poklop

Bezprostředně poté, co se trezor pod podlahou konečně podařilo otevřít, byl zklamaný. Byly tam vidět jenom cihly a špinavá voda. Na dně se ale skrýval skutečný poklad.

Starý trezor číselník i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Dědictví, které získal po svých prarodičích, se na první pohled nezdálo být bůhvíjakou výhrou. Starý venkovský dům v americkém Tennessee měl svá nejlepší léta už dávno za sebou. Babička s dědečkem v něm prožili desítky let a bylo jasné, že bez důkladné rekonstrukce se neobejde. Když jejich vnuk začal postupně dům vyklízet, narazil ale na něco nečekaného. Vrátilo ho to do dětství, kdy mu prarodiče čítávali dobrodružné knihy, které v něm podnítily touhu po hledání pokladů.

Snil o tom, že někdy najde poklad

Před plánovanou rekonstrukcí bylo třeba vynést z domu nábytek i další věci, které se tam v průběhu času nashromáždily. Na podlaze v komoře pod schodištěm byl notně opotřebovaný letitý koberec. Pod ním muž našel tajný úkryt. Okamžitě se vrátil zpátky do dětských let. „Při úklidu domu svých prarodičů jsem pod schody našel tajný trezor! Vždycky jsem snil o tom, že něco takového najdu,“ pochlubil se překvapený nálezce na sociální síti Reddit, kde používá přezdívku Evilenglish.

Své prarodiče, ke kterým často jezdil, vnuk miloval. „Můj dědeček byl vášnivý sportovec a rád sbíral různé střelné zbraně. Babička byla sběratelkou mincí a dalších starožitností a kuriozit. Dědečkovi byla v roce 1998 diagnostikována rakovina plic, ale myslím, že naposledy cestovali do domu v Tennessee někdy v roce 1997. Po dědečkově smrti se tam babička ani můj otec už nevrátili. Když oba zemřeli, bylo třeba uzavřít pozůstalost, takže jsem se vydal do domu v Tennessee,“ vysvětlil Evilenglish.

V trezoru byla špinavá voda

Dostat se k pokladu, který se v trezoru pod podlahou ukrýval, ale nebyla hračka. Měl velmi složitý mechanismus zámku. Muž zkoušel nejrůznější číselné kombinace, včetně narozenin všech členů rodiny, otáčel zámkem do všech stran, ale marně. Zavolal i výrobci trezoru, který mu sdělil pořadí a počet cvaknutí v obou směrech. Bez správné číselné kombinace se ale vytoužený zvuk odemčení trezoru nedostavil. Nakonec muž musel povolat profesionální pomoc.

Když zámečník tajnou schránku obhlížel, nebyl ani trochu nadšený. Dostat se do ní totiž bylo velmi obtížné. Po několika hodinách se mu podařilo zámek trezoru vyvrtat. Konečně se vnuk mohl podívat na to, co jeho prarodiče pečlivě ukryli. První pohled ho ale zklamal. Uvnitř bylo jen několik cihel a špinavá voda. Když do ní ale ponořil ruce, na dně nahmatal něco zajímavého. Postupně věci začal vytahovat a oči se mu rozzářily.

Našel zlaté cihly, mince i šperky

V trezoru totiž nakonec skutečně našel poklad. První věcí, již muž vytáhl, bylo album s mincemi z roku 1937. Čím hlouběji se do útrob tajné schránky dostával, tím více cenností nacházel. Byly tam další vzácné mince, poměrně hodně starých bankovek, několik starých zbraní, hodinek a zlatých cihel. Nadšený nálezce ve skrýši narazil i na zrezivělou krabičku, ve které byly nádherné šperky. Vnuk nevěřil vlastním očím, jaké jmění mu prarodiče zanechali.

Co říkáte na poklad, který v domě prarodičů muž našel?

Zdroj: FactsBox
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články