Letošní sestava StarDance: Letos si zatančí i Chýlková, Prachař či manželé Adamczykovi

Účastníci populárního tanečního klání jsou ve svých profesích ostřílenými a úspěšnými borci. Teď se ale rozhodli pustit se na tenký led a jít do možná nejšílenější životní výzvy.

všichni účastníci letošního StarDance i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Kompletní seznam celebrit, které rozzáří dvanáctou řadu oblíbené soutěže StarDance …když hvězdy tančí, je odtajněn. Divácky populární klání se vrací na obrazovky České televize po roční odmlce způsobené problémy souvisejícími s koronavirovou pandemií. Moderování se tradičně ujme osvědčená a ostřílená dvojice Tereza Kostková a Marek Eben. Ale zřejmě vás překvapí, kdo z hvězd kývl na nabídku zatančit si na parketu v náručí profesionálů.

Tančit bude Chýlková, Prachař i Maršálek

Deset osobností bude po dobu osmi měsíců čelit výzvě, které se postaví ve svých životech úplně poprvé. Bravurně totiž ovládají své profese, ale čelit drilu na tanečním parketu je pro ně novinka. V nové řadě StarDance se o to pokusí herecká trojice Ivana Chýlková, Darija Pavlovičová a David Prachař, zpěváci Tereza Mašková a Richard Krajčo, kajakář Vavřinec Hradilek, modelka Iva Kubelková, cukrář Josef Maršálek i manželská dvojice – snowboardistka a herec – Eva a Marek Adamczykovi.

Motivace k účasti v ostře sledovaném tanečním klání jsou různé a může se zdát, že jednotlivé celebrity možná jen mlhavě tuší, co je vlastně čeká. Zatím totiž optimisticky hýří ostrovtipem. Očekávám prokrvení celého organismu, snížení hladiny cholesterolu, snížení krevního tlaku, příliv endorfinů a docílení lehkého tanečního skluzu,“ řekl Prachař. „Jednou za život by měl člověk jít do tanečních,“ vtipkovala o své účasti Chýlková.

StarDance 2023 celebrity iZdroj fotografie: Nextfoto

Šampionka si to rozdá s manželem

Zajímavostí nadcházející řady, která se rozjede druhou říjnovou sobotu, je účast manželského páru. „Chceme si to vyzkoušet. Navíc nám přijde vtipné, že budeme stát proti sobě, navzájem však budeme jeden druhému přát,“ vysvětluje olympijská i světová šampionka. Aspekt soupeření nevnímám jako důležitý. Zajímavější je pro mě to, že se parta lidí snaží naučit něco nového. Koneckonců do finále se dostanou dva, takže podle mého se z nás soupeři stanou leda až tam,“ dodává její manžel Adamczyk.

Vůbec poprvé v historii soutěže se do StarDance podívá pekař a cukrář v jedné osobě. „Jdu absolutně za všechny myslitelné hranice vlastní komfortní zóny, ale jsem člověk zvídavý,“ říká Maršálek. Že účast v tanečním klání nebude tak úplně procházka růžovou zahradou předpokládá i lídr kapely Kryštof. „Poskakovat po pódiu by mi šlo, ale skutečně tancovat pod dohledem profesionálů, kteří netuší, že neumím ani valčík, bude těžký úkol,“ poznamenal.

Taneční páry se odtajní v červnu

Slavnostními večery diváky provede tradiční moderátorské duo, které nezastírá, že mu StarDance přirostlo k srdci. „Je to pořad, který mám opravdu rád, ale taky je na infarkt,“ vysvětluje Eben. Letošní řadu čeká i menší změna. Namísto čtyř porotců budou výkony soutěžících hodnotit jen tři. Jde ale o ostřílené matadory Tatianu Drexler, Richarda Genzera a obávaného Zdeňka Chlopčíka.

StarDance 2023 tanečníci iZdroj fotografie: Nextfoto

Účastníci soutěže ale zatím netuší, s kým budou tvořit taneční pár. Dvojice se vykrystalizují až v průběhu června. Mentory deseti osobností, kteří je provedou školou tanců, budou tanečníci Martin Prágr, Lenka Nora Návorková, Dominik Vodička, Adriana Mašková, Kateřina Bartuněk Hrstková, Zuzana Dvořáková Šťastná, Dominika Rošková, Jakub Mazůch, Daniel Kecskeméti a Jan Tománek.

Co říkáte hvězdným účastníkům letošního tanečního klání?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů